Borussia Moenchengladbach żegna się z Ligą Europy!

Lorenzo Pellegrini, Edin Dzeko / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na Borussia-Park doszło do sensacji, kompromitacji i jeszcze wiele innych określeń można tutaj wstawić. Borussia Moenchengladbach doznała porażki z Istanbulem Basaksehir 1:2 co finalnie sprawiło, że ekipa z Niemiec zakończyła swój udział w europejskich rozgrywkach. W drugim meczu AS Roma zremisowała z Wolfsbergerem 2:2.

Przed tą kolejką w tej grupie nic nie było jasne. Każdy mógł awansować i każdy mógł odpaść. Jednakże większość, jak nie wszystkie statystyki wskazywały do awansu drużyny z Niemiec i Włoch. Roma dotrzymała kroku i sprostała oczekiwaniom, ale do wyniku Borussi można mieć wiele zastrzeżeń. Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane, widać było, że obie ekipy celują w najwyższy cel – awans. W 33. minucie do siatki tureckiego zespołu trafił Marcus Thuram. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Irfan Kahveci. Fatalny błąd przy interwencji popełnił bramkarz. W drugiej połowie emocji nie brakowało. Zarówno Borussia jak i Basaksehir kreowały sobie mnóstwo okazji, piłka krążyła od bramki do bramki. W 90. minucie goście zadali decydujący cios, który wpłynął na układ tabeli. Enzo Crivelli świetnie odnalazł się w polu karnym i bez większych problemów pokonał Sommera. Gospodarze nie zdołali już odrobić stanu meczu i ostatecznie pożegnali się z Ligą Europy, czego nie planowali pewnie na tym etapie.

Na Stadio Olimpico w Rzymie Roma podejmowała Wolfsberger w drugim meczu tej grupy. Pierwszą bramkę zdobył w 7. minucie z rzutu karnego Diego Perotti. Kilka chwil później przy próbie interwencji Alessandro Florenzi niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. Gospodarze dość szybko zebrali się po stracie gola i za sprawą Edina Dzeko wrócili na właściwe tory. W drugiej połowie Roma miała dużo więcej do powiedzenia i zaoferowania. Przez większość czasu przebywali oni na połowie rywala próbując jeszcze podwyższyć rezultat. Tymczasem do właśnie goście wyprowadzili jedną kluczową dla meczu akcję, która zakończyła się golem. W 66. minucie Shon Weissman wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i kapitalnym strzałem głową pokonał Antonio Mirante. Ostatecznie zespół z Rzymu zagra w następnej rundzie Ligi Europy.