Boniek o reprezentacji: To bardzo silna grupa

Zbigniew Boniek

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Żołądek pewnie przylepi się trochę do pleców, gdy usłyszę pierwszy gwizdek meczu ze Słowacją. Natomiast w trakcie przygotowań mam pewność, że jako federacja zapewniliśmy piłkarzom najlepsze warunki do pracy – mówi prezes PZPN, Zbigniew Boniek w rozmowie dla portalu Meczyki.pl.

EURO 2020 startuje już w piątek wieczorem. Polska pierwszy mecz turniejowy rozegra w poniedziałek. Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl rozmawiał z prezesem PZPN o mistrzostwach i nastrojach przed nimi.

Mamy dobrych piłkarzy. Mamy prawo wymagać od nich pewnych rzeczy, jak chociażby wyjście z grupy, bo nas po prostu na to stać. Czy balon jest mniej napompowany? Być może kibic ma trochę przesyt piłki po tak intensywnym sezonie. Swoje zrobiła pandemia, gdzie nie ma tak łatwego kontaktu z reprezentacją. Natomiast jestem pewien, że gdy ruszy turniej, wszyscy będziemy żyli występami kadry. Mam wewnętrzne przeczucie, że na turnieju wypadniemy ciekawie. Co to znaczy? Sam chcę się przekonać – stwierdził Boniek.

Prezes PZPN zadeklarował, że ufa Paulo Sousie. Odniósł się też do decyzji zwolnienia Jerzego Brzęczka na kilka miesięcy przed EURO.

Zrobiłem to co miałem zrobić. Zmiana była potrzebna pod wieloma względami. Nie chcę teraz do tego wracać i roztrząsać rzeczy, które się już wydarzyły. Na analizę przyjdzie czas. Jerzy Brzęczek jest dobrym trenerem, ale oprócz niego był jeszcze cały anturaż czy komunikacja na zewnątrz. W finalnym momencie kadra stała się jednym wielkim memem, mimo że nic wielkiego wokół niej – mam na myśli wyniki – się nie stało. Zostawmy to, jesteśmy na starcie EURO i skupiamy się na zadaniu. Jedyne co mogę powiedzieć o Paulo to fakt, jak bardzo jest zaskoczony poziomem organizacji, funkcjonowania grupy czy charakteru piłkarzy. Wszystko mu się podoba – powiedział Boniek.

Cała rozmowa dostępna tutaj: https://www.meczyki.pl/newsy/zbigniew-boniek-o-zwolnieniu-brzeczka-kadra-stala-sie-jednym-wielkim-memem-nasz-wywiad/167576-n


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *