Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski w dwóch październikowych spotkaniach poniosła dwie porażki i jako pierwsza spadła z najwyższej Dywizji Ligi Narodów.

Kadra zasłużyła na krytykę, bo momentami jak patrzyło się na boisko to bolał żołądek – powiedział w “Przeglądzie Sportowym Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przekonuje, iż polska za kilka lat będzie wstanie dorównać najlepszym w Europie

Zobaczyliśmy różnicę pomiędzy piłkarzami wychowanymi w najlepszych systemach. Potrafiących grać w piłkę, rozgrywać, utrzymywać się przy niej, przesuwać się po boisku. My mamy z tym problemy. Pracujemy. Jestem przekonany, że za 7-9 lat będzie lepiej. Wprowadziliśmy swoje mechanizmy i one dadzą owoce.

Największe słowa krytyki w stronę Jerzego Brzęczka popłynęły z powodu posadzenia na ławkę rezerwowych Krzysztofa Piątka w starciu z Włochami.

Krzysiek, tak samo jak każdy inny zawodnik, musi wpasować się do planu. Reprezentacja to inne środowisko niż klub. Oczywiście selekcjoner powinien zastanowić nad optymalnym rozwiązaniem. Piątek jest w świetnej formie. Ale czy zmieści jego i Lewandowskiego w jedenastce? Moim zdaniem to trudne zadanie – stwierdził Boniek.

źródło: Przegląd Sportowy / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi