Bjelica: Jestem otwarty na rozmowy z każdym

Bjelica

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Były trener Lecha udzielił wywiadu “Super Expressowi”, w którym opowiadał między innymi o współpracy z Damianem Kądziorem oraz ewentualnym powrocie do Ekstraklasy.

Dla Kądziora, który właśnie zasilił szeregi Eibaru, Bjelica był niezwykle ważną osobą w procesie jego rozwoju piłkarskiego. Chorwat postawił na niego w Dynamie Zagrzeb, dając mu okazje do gry między innymi w Lidze Mistrzów w meczach z takimi gigantami jak Manchester City:

– Damian przez dwa lata gry w Dynamo nigdy mnie nie zawiódł. Dawał nam gole, asysty, zupełnie nie dziwi mnie fakt, iż zgłosił się po niego Eibar. Jakiś czas temu dzwonił do mnie drugi trener tej drużyny i pytał o niego. Udzieliłem najlepszych możliwych referencji. 

– Liga Mistrzów? Tam grał mniej, ponieważ mierzyliśmy się z o wiele mocniejszymi ekipami i nasz styl musiał stać się bardziej defensywny. Nie oznacza to jednak, że grał źle. Przeciwnie, świetnie zaprezentował się chociażby przeciwko Manchesterowi City, kiedy to zaliczył asystę przy golu Olmo.

Bjelica został zapytany również o powrót do pracy w Ekstraklasie:

– Jestem otwarty na każdy ciekawy projekt sportowy, chociaż nie ukrywam, że po rozstaniu z Dynamem liczyłem na ofertę z topowych lig. Nie było to jednak takie proste, bowiem rzadko dochodzi tam do zmian trenerskich. Legia? Ma trenera, a ja bardzo szanuję Vukovicia. Nie jemu pierwszemu zdarzyło się odpaść z pucharów. Jestem otwarty na pracę w całej Europie, skreślam tylko kierunki egzotyczne.  Język polski? Tak, dalej mówię po polsku.

źródło: Super Express


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.