Bjelica: Obie drużyny mają duże szanse na awans

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Tradycyjnie na pomeczowej konferencji zabrali głos trenerzy obu ekip. Poniżej zapis tego, co powiedział trener gospodarzy po zremisowanym meczu z krakowską Wisłą, trener Nenad Bjelica.

Sądzę, że to nie był wielki mecz. Ruch dopiero się zaczął, gdy zdobyliśmy bramkę. Druga połowa w naszym wykonaniu na pewno lepsza. W pierwszej części gry było zbyt mało ruchu przy konstruowaniu akcji. Jeśli chodzi o defensywę to nie daliśmy stworzyć przeciwnikowi wielu szans. Mogę powiedzieć, że nasza gra w destrukcji była perfekcyjna. Rozwiązaniem sytuacji, w której jesteśmy to zdecydowanie jeszcze cięższa praca. Cieszy gra zawodników, którzy nie grali od dawna w pierwszej jedenastce. Czyli Arajuurrego i Wilusza, gratulacje szczególnie dla tego drugiego, bo nie grał na swojej nominalnej pozycji. Muszę także pogratulować Łukaszowi Trałce oraz oczywiście Dawidowi Kownackiego, który dał nam nadzieje, że możemy coś jeszcze zdziałać w tym dwumeczu z Wisłą.

Cieszy mnie to, że mamy jeszcze miesiąc do rewanżu. Szczególnie, że Wisła znajduje się w dobrej formie. My możemy zagrać tylko lepiej, a zobaczymy czy Wisła utrzyma to tempo i tę formę, którą prezentują teraz. Dla mnie dzisiejszy wynik, jest pozytywnym wynikiem. Daje on szanse obu drużynom na awans. 

Mecz przy pustych trybunach to katastrofalne uczucie. To oczywiste, że wsparcie kibiców pomogłoby nam w grze. Mam nadzieję, że awansujemy do finału i kibice będą nas wspierać.

Stan murawy na pewno nie pomaga. Jest to szczególne utrudnienie dla drużyny, która chce prezentować kreatywny futbol. Taka murawa jest łatwiejsza do grania dla drużyny, która gra w defensywie. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.