BILD: Kroos po EURO zakończy grę w reprezentacji!

Źródło: https://sport.tvp.pl/

Według informacji niemieckiego “Bilda”, Toni Kroos po mistrzostwach Europy zakończy przygodę z reprezentacją Niemiec.

Jak podają informacje, które ostatnio obiegły niemiecki futbol, 31-latek niezależnie od wyniku, w lato tego roku skończy swoją przygodę z kadrą naszych zachodnich sąsiadów. Od niemal 10 lat gracz Realu Madryt, a wcześniej niemieckich ekip – Bayernu i Bayeru, jest w środku pola kręgosłupem zespołu Joachima Löwa.

Powody, dla których Kroos podjął rzekomo tę decyzję wydają się być banalnie proste. Pomocnik chciałby się bowiem poświęcić w całości grze dla Realu Madryt, którego również jest filarem linii pomocy. Z zespołem z Estadio Santiago Bernabéu jest już od 2013 roku, a w tym czasie dwukrotnie odniósł triumf w La liga i trzy razy z rzędu, w latach 2016-2018, zdobywał trofeum ligi mistrzów, za każdym razem będąc kluczowym zawodnikiem “królewskich”. To jednak nie jedyne jego triumfy w Champions League, w 2013 roku na Wembley dokonał podobnej sztuki jeszcze jako gracz Bayernu.

Karierę reprezentacyjną Kroos również ma dosyć bogatą. Oprócz wygranego mundialu w 2014 roku, cztery lata wcześniej zdobył w RPA brązowy medal. Był wówczas najmłodszym zawodnikiem kadry Löwa. Na mistrzostwach Europy dwukrotnie kończył swoją przygodę na półfinale, w roku 2012 pogromcami Niemców zostali Włosi, a cztery lata później gospodarze turnieju – Francuzi. Dotychczas Niemiec rozegrał w narodowych barwach 101 spotkań, w których 17 krotnie zdobywał gola.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *