Bild: Biura Bayernu Monachium zostały przeszukane ws. prania brudnych pieniędzy

fcbayern.de

We wtorek miał miejsce nalot dokonany przez służby policyjne na siedzibę Bayernu Monachium, w sprawie prania brudnych pieniędzy przeciwko rosyjskiemu oligarsze – Aliszerowi Usmanowowi, który jest prawdopodobnie znajomym honorowego prezydenta, Uli Hoenessa.

Jak donosi “Bild”, śledczy z Federalnego Urzędu Kryminalnego we współpracy z Bawarskim Państwowym Biurem Kryminalnym przeszukali we wtorek biuro przy Säbener Strasse oraz teren Allianz Arena.

Powodem wkroczenia służb jest procedura prania pieniędzy wobec lojalnego wobec Kremla rosyjskiego oligarchy i miliardera Aliszera Usmanowa. 69-latek jest oskarżony o przenoszenie pieniędzy z przestępstw takich jak uchylanie się od płacenia podatków w latach 2017-2022.

Usmanov jest znajomym honorowego prezesa Uli Hoenessa. Obaj mieszkali w Tegernsee do marca 2022 roku. Według raportu Hoeness nabył i zdeponował bilety VIP Usmanova na domowe mecze Bayernu Monachium. Nie jest zatem jasne, czy, a jeśli tak, to jakie dowody zostały znalezione.

Rosjanin od 2016 roku regularnie przebywał w swoich trzech willach nad jeziorem Tegernsee i zatrudniał tam pracowników. Nigdy nie złożył zeznania podatkowego. Po wybuchu rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie, jego unijne aktywa  zostały zamrożone i uciekł w marcu 2022 roku.

Według szacunków magazynu “Forbes”, majątek Usmanova szacuje się na ponad 14,6 mld euro. Jego trzy luksusowe nieruchomości nad samym jeziorem Tegernsee są wyceniane na łączną kwotę 50 milionów euro. Jednak Bayern nie jest traktowany jako podejrzany w postępowaniu, ale jako świadek, jak wyraźnie stwierdza właściwa prokuratura generalna we Frankfurcie. Klub z Monachium nie skomentował jeszcze rzekomego nalotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.