Bezbarwne Southampton – Demolka w Manchesterze

sport.dziennik.pl

22. kolejka w Premier League zapowiadała się niezwykle ciekawie. We wtorek 3 lutego Manchester United zmierzył się z Southampton.

Już w drugiej minucie czerwoną kartkę otrzymał debiutujący Jankewitz za faul na piłkarzu Czerwonych Diabłów, który wychodził sam na sam z bramkarzem. Od tego momentu goście nie byli w stanie sprostać wyzwaniu, jakie narzucili im gospodarze. To wiązało się z szybką utratą bramek. W 18 minucie po asyście świetnie dysponowanego Luke’a Shawa do bramki strzeżonej przez McCarthy’ego trafił Wan-Bissaka, dla którego była to druga bramka w trwających rozgrywkach Premier League. Po utracie pierwszej bramki kompletnie posypała się gra drużyny, w której występuje Jan Bednarek. W 25 minucie do bramki gości trafił Rashford po asyście Greenwooda. Następnie wynik podwyższył Bednarek zdobywając bramkę samobójczą. Tuż przed przerwą na 4-0 trafił bezlitosny Cavani po kolejnej asyście Shawa.

Po 45. minutach 4:0

Drugą połowę rozpoczęliśmy od trafienia Southampton, a dokładniej Adamsa, jednak po interwencji ze strony Varu bramka nie została uznana. W 69 minucie wynik podwyższył Martial wykańczając podanie Fernandesa. Chwilę później na tablicy widniał wynik 6:0 po strzale wykonanym przez McTominaya. W 86 minucie czerwoną kartkę otrzymał reprezentant Polski za faul, co kosztowało Świętych rzutem karnym dla Manchesteru. Brudo Fernandes skutecznie egzekwował jedenastkę, nie pierwszą w tym sezonie. W doliczonym czasie wynik został ustalony przez Martiala oraz Jamesa, który pojawił się na boisku w 60 minucie. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaera z dorobkiem 44 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League. Tuż za ich plecami meldują się Liverpool (40 pkt) oraz Leicester (39 pkt). Święci notują gorszy okres, o czym świadczy czwarta porażka z rzędu. Poprzednio podopieczni austriackiego szkoleniowca musieli uznać wyższość Aston Villi, Arsenalu oraz Leicester.

Po 90. minutach 9:0