BATE Boysów nie sprawiło sensacji w meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów i przegrało u siebie 0:2 z FC Barceloną.

Barcelona była absolutnym faworytem tego spotkania, co potwierdziła oddając, aż 20 strzałów na bramkę BATE! Białorusini dzielnie się bronili, lecz na nic więcej nie było ich stać. Wynik otworzył przepięknym strzałem w okienko Ivan Rakitić w 48. minucie. Neymar zwrócił na siebie uwagę  wszystkich obrońców i zagrał do niepilnowanego Chorwata, ustawionego na dwudziestym metrze, a ten niewiele myśląc huknął nie do obrony w lewy górny róg bramki. Gol na dwa do zera padł w podobnych okolicznościach. Rakitić na trzydziestym metrze dograł do Neymara, ten przebiegł kilkanaście metrów, zwrócił na siebie uwagę obrońców i dograł do Rakiticia, który przerzucił piłkę nad Czernikiem. Barca była pewna wyniku, więc na boisku pojawili się młodzi  Sandro Ramirez i Gerard Gumbau. Warto dodać, że obie bramki również strzeił rezerwowy – Ivan Rakitić bowiem zmienił w osiemnastej minucie kontuzjowanego Sergi’ego Roberto.

BATE Borysów 0:2 (0:0) FC Barcelona