W trzeciej kolejce Ligi Mistrzów Bayer Leverkusen zremisował z AS Romą aż 4:4. Bramki dla Bayeru strzelali Kampl, Mehmedi oraz dwukrotnie Chicharito, natomiast dla Rzymian trafiali Pjanić, Falque oraz dwukrotnie De Rossi.

Niemiecki zespół objął prowadzenie już w czwartej minucie. Szczęsnego z jedenastu metrów pokonał Chicharito Hernandez. Meksykanin podwyższył wynik kwadrans później pokonując na raty polskiego bramkarza Romy. Podopieczni Rudiego Garcii nie złożyli broni i do przerwy zdążyli doprowadzić do remisu. Dublet De Rossiego wlał nadzieje w serca fanów “Giallorossich”. Włoch najpierw pokonał Leno po podaniu od Manolasa w 30. minucie a 8 minut później Pjanić idealnie dośrodkował na głowę kapitana Romy.

Na drugą część gry Rzymianie weszli zdecydowanie lepiej. W 54. minucie Pjanić cudownie przymierzył z rzutu wolnego i Leno musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Czwartego gola dla gości zdobył Falque po podaniu od Gervinho.

“Aptekarze” zdołali jednak wyrwać punkty Włochom. Najpierw Kevin Kampl huknął zza pola karnego nie dając żadnych szans Szczęsnemu, a gola na wagę remisu zdobył 4 minuty przed końcem spotkania zdobył Admir Mehmedi zamykając akcję w polu karnym gości.

Wobec remisu Bayer Leverkusen ma 4 punkty na koncie i wskoczył na pozycję wicelidera grupy “E” kosztem Bate Borysów, które przegrało u siebie z FC Barceloną (0:2), z kolei AS Roma wciąż okupuje ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem dwóch punktów. Rewanże zostaną rozegrane za dwa tygodnie.

Bayer Leverkusen 3:4 AS Roma, 20.10.2015 r., BayArena.

1:0, Chicharito rz. k. (4′)

2:0, Chicharito (19′)

2:1, De Rossi (29′)

2:2, De Rossi (38′)

2:3, Pjanić (54′)

2:4,  Falque (73′)

3:4, Kampl (84′)