W rewanżowym spotkaniu trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy Legia Warszawa pokonała albański zespół FK Kukesi 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, Michał Kucharczyk. Tym samym wicemistrz Polski pewnie przechodzi do kolejnej fazy, a rywala pozna już jutro.

Do rewanżowego spotkania z FK Kukesi wicemistrzowie Polski podchodzili praktycznie pewni awansu. Henning Berg na konferencji przed meczem mówił o utrzymaniu koncentracji i braku lekceważenia przeciwnika. Przypomnijmy, że pierwszy mecz trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy został zakończony skandalem. Ondrej Duda w drugiej połowie spotkania został trafiony kamieniem przez jednego z kibiców gospodarzy i sędzia przedwcześnie zakończył zmagania w Albanii. W poniedziałek rezultat został zweryfikowany jako walkower na korzyść wicemistrza Polski i to Legioniści byli zdecydowanie bliżej awansu do kolejnej rundy.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się bardzo spokojnie. Obie drużyny próbowały przedostać się pod bramkę rywala, jednak były to niezbyt odważne i udane próby. Legia kontrolowała spotkanie, dominowali w środku pola, jednak brakowało sytuacji w polu karnym przeciwnika. W 41. minucie Ondrej Duda minął dwóch obrońców, po czym uderzył na bramkę Koci, jednak golkiper gości wykazał się doskonałą interwencją. Pod koniec pierwszej części spotkania Michał Żyro doznał poważnie wyglądającej kontuzji, która zmusiła go do opuszczenia boiska. Staw skokowy młodego pomocnika został nienaturalnie wykręcony i niestety nie wyglądało to dobrze w kontekście najbliższych meczów Legii.

Pierwsza połowa nie była zbyt atrakcyjna dla widza. Gra najczęściej odbywała się w środku boiska, wiele błędów przy rozgrywaniu ataków ze strony dwóch drużyn. Na początku drugiej części meczu widzowie przybyli na Łazienkowską wreszcie mogli ujrzeć udaną akcję swojej drużyny. Michał Kucharczyk wykorzystał precyzyjne podanie Dudy i posłał piłkę do bramki Koci. Po zdobyciu gola gra polskiej drużyny nie uległa poprawie. Mecz nadal nie stał na najwyższym poziomie, gdyż goście nie brali się do odrabiania strat z dwumeczu. W 57. minucie ujrzeliśmy ładną akcję z udziałem Guilherme, Dudy i Prijovicia, jednak strzał daleki od bramki przyjezdnych. Pięć minut później Kucharczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości, ale uderzył obok słupka. W 75. Minucie sprzed pola karnego uderzał Carioca, ale Kuciak bez problemu poradził sobie z jego strzałem.

Legia zasłużenie wygrywa przy Łazienkowskiej i pewnie awansuje do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy. Jutro pozna kolejnego rywala w drodze do fazy grupowej tych zawodów. W przypadku wylosowania bardziej wymagającego rywala od FK Kukesi, dzisiejsza dyspozycja wicemistrza Polski może nie wystarczyć na awans. Tymczasem Legia może już skupić się na niedzielnym meczu ogłoszonym hitem 4. kolejki Ekstraklasy, czyli zmaganiami Wojskowych z Wisłą Kraków.

Sklad skład Stadion Wojska Polskiego, Warszawa, 06.08.2015, 21:00

Legia Warszawa – FK Kukesi 1:0 (0:0)

Gol 47’ Kucharczyk (1:0)

Żółta Żółte kartki: Bereszyński (27’), Furman (54’), Birungueta (57’)

Sklad skład Składy drużyn:

Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski – Furman, Pazdan (61’ Makowski) – Żyro (45’ Guilherme), Duda, Kucharczyk (68’ Bartczak) – Prijović

Kukesi: Koci – Muca, Mici, Flores, Hallaci – Hasani (50’ Halili), Joao Ferreira (83’ Shameti), Moreira (90’ Qafa), Agostinho, Musolli – Malotaj.

Sedzia Sędzia: Tony Chapron (Francja)