La Liga: Atlético Madryt wygrywa na Estadio Balaídos.

newindiansport.com

W meczu 9. kolejki La Liga, Atlético pokonało na wyjeździe Celtę Vigo 1:0. Bramkę na wagę przełamania oraz trzech punktów zdobył Kévin Gameiro. Podopieczni Diego Simeone zanotowali pierwsze zwycięstwo od 23 września, kiedy to pokonali Sevillę.

Mecz zaczęła lepiej drużyna gospodarzy, która kilkukrotnie sprawdzała czujność Jana Oblaka. Najgroźniej pod bramką Atlético było w 18. minucie, kiedy to do dobrej sytuacji w polu karnym doszedł Sergi Gómez. Jednak świetną interwencją popisał się golkiper “Los Colchoneros”, który oddalił zagrożenie. Kilka minut później przebudzili się goście, najpierw zza pola karnego uderzał Griezmann. Z jego próbą poradził sobie Sergio Álvarez, który był już bezradny wobec uderzenia Kévina Gameiro. Trzeba zaznaczyć, że błąd popełnił Sergi Gómez, który dostarczył tą piłkę Francuzowi. W sumie  na tym trafieniu, emocje związane z pierwszą połową się skończyły.

Po wznowieniu gry w drugiej odsłonie spotkania, do ataków ruszyła Celta. Szczególnie aktywny był Iago Aspas, który najpierw przegrał pojedynek z Oblakiem, a następnie trafił tylko w poprzeczkę. Niemniej jednak, goście w odwrocie. W 65. minucie o ogromnym szczęściu mogła mówić cała jedenastka Atlético, bowiem piłkę ręką w polu karnym zagrywał Gabi. Sędzia Munuera Montero źle zinterpretował tę sytuację i nakazał grać dalej. Kwadrans później przed swoją pierwszą szansą na gola w tym meczu, stanął Maximiliano Gómez (potrzebował na to prawie 80. minut). Ku niezadowoleniu zgromadzonych kibiców, futbolówka minęła prawy słupek bramki. To było przebudzenie Urugwajczyka, gdyż w przeciągu następnych pięciu minut próbował dwukrotnie zaskoczyć Oblaka. W obu przypadkach, efekt był ten sam – piłka za linią końcową.

Jak się okazało, bramka Gameiro zapewniła trzy punkty oraz przełamanie złej passy przez Atlético (pięć spotkań bez wygranej). Dla Francuza to trafienie to także swoiste przełamanie, bowiem na gola czekał od 29 kwietnia (dwie bramki z Las Palmas).

22.10.2017, 9. kolejka La Liga, Estadio Balaídos (Vigo).

Celta Vigo – Atlético Madryt 0:1 (0:1)

Kévin Gameiro 28′

Celta: Sergio Álvarez – Hugo Mallo, Gustavo Cabral (Emre Mor 71′), Sergi Gómez, Jonathan Castro – Pedro Pablo Hernández, Stanislav Lobotka, Daniel Wass (John Guidetti 71′) – Iago Aspas, Maximiliano Gómez, Pione Sisto.

Atlético: Jan Oblak – Juan Francisco Torres, Stefan Savić, Diego Godín, Lucas Hernández – Saúl Ñíguez, Thomas Partey, Gabi (José María Giménez 66′), Ángel Correa (Filipe Luís 88′) – Kévin Gameiro (Nicolás Gaitán 60′), Antoine Griezmann.

Żółte kartki: Jonathan Castro, Pedro Pablo Hernández – Stefan Savić, Saúl Ñíguez, Juan Francisco Torres.

Sędzia: José Luis Munuera Montero.