Manchester United przed własną publicznością pokonał 2:1 Wolfsburg. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 2.kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów (grupa B).

Kibice i zawodnicy gospodarzy mieli nadzieję, że dzisiejszym meczem w znaczny sposób zrehabilitują się po wpadce w pierwszej serii gier (porażka 1:2 z PSV Eindhoven). Ich marzenia rozwiał w 4. minucie Caligiuri, który najpierw ośmieszył defensywę „Czerwonych Diabłów”, a następnie kąśliwym uderzeniem z bliskiej odległości zaskoczył bezradnego bramkarza. Kapitalną szansą na skuteczną odpowiedź miał Rooney, ale będąc w doskonałej sytuacji, przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Kibice z Manchesteru mogli się uradować w 33. minucie, kiedy to Caligiuri dotknął piłkę ręką we własnej 16-ce. Niemiecki pomocnik otrzymał za swój czyn żółtą kartkę. Do jedenastki podszedł Mata i pewnym kopnięciem w lewy dolny róg doprowadził do wyrównania. Kilka wydarzeń później do notesu arbitra trafił Schneiderlin, który zbyt ostro wojował o piłkę.

W czasie przerwy Luis van Gaal zdecydował się na roszadę w składzie. Valencia opuścił plac gry, a zastąpił go Young. W 53.minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a mianowicie za sprawą Smallinga, który wykorzystał ekwilibrystyczne podanie od Maty. Trener Hecking przeprowadził ofensywne zmiany, ale nie przynosiły one większego efektu. Viktor Kassai dodał do regulaminowego czasu 180 sekund, lecz to okazało się zbyt mało, by któraś z drużyn zmieniła rezultat dzisiejszego meczu.

Manchester United 2 :1 Wolfsburg

Old Trafford, 30.09.2015, 20:45

Strzelcy:

0:1 Caligiuri (4′)

1:1 Mata (k) (34′)

2:1 Smalling (53′)

Żółte kartki: Caligiuri (33′), Schneiderlin (39′), Schweinsteiger (40′), Depay (61′), Young (79′)

Sędzia główny: Viktor Kassai

Skład gospodarzy: De Gea – Darmian, Blind, Smalling, Valencia (46′ Young)- Schneiderlin, Schweinsteiger (73′ Jones), Depay (62′ Pereira), Rooney, Mata – Martial

Skład gości: Benaglio – Träsch (77′ Jung), Dante, Naldo, Rodriguez – Guilavogui, Arnold (68′ Schurrle) – Caligiuri, Draxler, Kruse – Dost (68′ Bendtner)