W meczu 8. kolejki belgijskiej Jupiler League rywal Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy – KSC Lokeren pokonał na własnym stadionie KV Mechelen 3:2.

Trener Peter Maes w porównaniu z czwartkowym meczem w Warszawie dokonał w wyjściowym składzie dwóch zmian. Zamiast Jordana Remacle’a i Mbaye Leye zagrali Sergio Dutra i Besart Abdurahimi. Ten drugi okazał się bohaterem spotkania, zdobywając dwie bramki.
Pierwsza z nich padła w 32. minucie. Gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia jednak zbyt długo, bowiem zaledwie trzy minuty później do remisu doprowadził Bakkerij Matthys.
Podobna sytuacja miała miejsce kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy. W 52. minucie znów do siatki trafił Abdurahimi i znów po upływie kilku minut goście wyrównali. Tym razem bramkę zdobył Sheldon Bateau. Ostatnie słowo należało jednak do graczy Lokeren. W 82. minucie decydującego gola strzelił Koen Persoons.

KSC Lokeren – KV Mechelen 3:2 (1:1)
Gol 1:0 – 32′ – Besart Abdurahimi
Gol 1:1 – 35′ – Bakkerij Matthys
Gol 2:1 – 52′ – Besart Abdurahimi
Gol 2:2 – 56′ – Sheldon Bateau
Gol 3:2 – 82′ – Koen Persoons