Bayern pokazał Paderbornowi miejsce w szeregu

Logo

W 5. kolejce Bundesligi Bayern Monachium podejmował u siebie niespodziankę początku obecnych rozgrywek – S.C. Paderborn 07. Bawarczycy przerwali dobrą passe beniaminka i pewnie wygrali 4:0. Dzięki tej wygranej wskoczyli na fotel lidera najwyższej niemieckiej klasy rozgrywkowej.

Od pierwszych minut Paderborn umiejętnie się bronił i liczył na kontry. Bawarczykom udało się jednak szybko zniweczyć plany beniaminka. Już w 8’ minucie znajdujący się w polu karnym przeciwnika Müller fenomenalnie odegrał piłkę z piętki do Goetze, a ten strzałem po ziemi umieścił ją w siatce. Bayern coraz mocniej naciskał, co przełożyło się na ilość stwarzanych sytuacji. W 14′ minucie Philipp Lahm podał do Lewandowskiego, który strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi. Do końca pierwszej połowy swoje sytuacje mieli zarówno Goetze, jak i Lewandowski.

W drugiej połowie meczu Bawarczycy nadal naciskali. Z dobrej strony pokazał się tu Müller i Robben, którzy raz za razem nękali obronę gości. Pierwszy z nich asystował przy golu Goetze w 78′ minucie, by następnie samemu strzelić na 4:0 po idealnym podaniu Robbena w pole karne.

Bayern Monachium – SC Paderborn 07 4:0 (2:0)

Gol1:0 – 8’ – Mario Goetze

Gol2:0 – 14’ – Robert Lewandowski

Gol3:0 – 78’ – Mario Goetze

Gol4:0 – 85’ – Thomas Müller