Twierdza Wrocław zdobyta!

Dopiero w 21. kolejce padła twierdza Wrocław. Jagiellonia za sprawą trafienia Karola Mackiewicza z pierwszej połowy pokonała Śląsk 1:0. Gospodarze stworzyli sobie kilka stuprocentowych sytuacji, ale znakomicie bronił Krzysztof Baran lub szwankowała skuteczność wrocławian.

Piłkarzom Michała Probierza wystarczył niecały kwadrans by wyjść na prowadzenie. W 13′ piłkę z prawej strony boiska wrzucił Filip Modelski, a Karol Mackiewicz wpakował piłkę do bramki strzeżonej przez Jakuba Wrąbla.

Chwilę poźniej mogło być już 1:1, ale po fatalnym błędzie obrony Jagielloni Kamil Dankowski trafił jedynie w słupek.

Młody napastnik miał kolejną okazję, ale uderzył słabo i prosto w Krzysztofa Barana. Golkiper gości świetnie obronił też potężną bombę posłaną tuż przed przerwą przez Dudu Paraibę, podobnie jak później strzał z najbliższej odległości Marco Paixao i uderzenie z linii szesnastki Lukasa Droppy.

Ale i goście mieli okazje do podwyższenia prowadzenia. W najlepszej, po godzinie gry, Śląsk uratował Tomasz Hołota, który zatrzymał tuż przed bramką piłkę po strzale głową Mateusza Piątkowskiego. Kwadrans przed końcem idealną piłkę “na główkę” dostał Patryk Tuszyński, ale fatalnie przestrzelił.

Śląsk Wrocław 0:1 Jagiellonia Białystok

Składy: Śląsk Wrocław- Jakub Wrąbel, Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba, Tom Hateley, Lukas Droppa (81′ Mariusz Pawelec), Flavio Paixao, Krzysztof Danielewicz (76′ Milos Lacny), Kamil Dankowski (76′ Robert Pich), Marco Paixao

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran, Filip Modelski, Sebastian Madera, Igors Tarasovs, Jonatan Straus, Michał Pazdan (65′ Taras Romanczuk), Rafał Grzyb, Nika Dzalamidze, Maciej Gajos (78′ Łukasz Tymiński), Karol Mackiewicz (59′ Mateusz Piątkowski), Patryk Tuszyński

yellow card żółta kartkaŻółte kartki: Lukas Droppa (77′), Mariusz Pawelec (87′), Karol Mackiewicz (19′), Łukasz Tymiński (90′), Nika Dzalamidze (92′)

GolBramki: Karol Mackiewicz 13′

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Widzów: 9.097 (w tym ok. 200 z Białegostoku).