Bayern gromi Herthę. Lewandowski z hat-trickiem!

Bayern Monachium rozbił Herthę Berlin 5:0 w meczu trzeciej kolejki niemieckiej Bundesligi. Hat-tricka zdobył Robert Lewandowski.

Mecz zaczął się od niezłej okazji gości. David Selke uderzył ze skraju pola karnego, ale Manuel Neuer nie miał większego problemu ze skuteczną interwencją. Bayern odpowiedział najlepiej, jak tylko mógł. W 6. minucie Davies posłał podanie w pole karne, Lewandowski sprytnie przepuścił piłkę, a Thomas Müller mocnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza Herthy. W 20. minucie murawę z powodu kontuzji musiał opuścić Jovetić.

Bayern dominował w kwestii posiadania piłki, ale długimi fragmentami nic z tego nie wynikało. Dwie dość groźne okazje miał Goretzka, ale nie zdołał pokonać bramkarza ekipy z Berlina. W 35. minucie niezawodny Robert Lewandowski podwyższył wynik spotkania celnym trafieniem głową. Pierwsza próba odbiła się od poprzeczki, ale dobitka była już zabójcza. Bramka na początku nie została uznana, bowiem sędzia liniowy zasygnalizował spalonego, ale po analizie VAR zmieniono decyzję. Do końca pierwszej odsłony gry nie wydarzyło się już nic godnego uwagi.

Drugą połowę Bayern – podobnie jak pierwszą – rozpoczął od mocnego akcentu. Po asyście Müllera trzecią bramkę dla “Gwiazdy Południa” zdobył 18-letni Jamal Musiala. Podopieczni Juliana Nagelsmanna po tym zdarzeniu wyraźnie zwolnili. Przy tak korzystnym wyniku forsowanie tempa nie miało większego sensu. Bayern spokojnie rozgrywał, piłkę nie siląc się na kolejne gole za wszelką cenę.

Po upływie 20 minut od bramki Musiali na Allianz Arena zaczął się show jednego człowieka. Najpierw w 70. minucie Lewandowski wykorzystał świetne dogranie od Sane i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu, a niespełna kwadrans później skompletował hat-tricka strzałem głową po zgraniu piłki przez Nianzou. Dzisiejszy dorobek Polaka to jego gole numer 299, 300 oraz 301 dla bawarskiego giganta. “Lewy” notuje również niebywałą serię – 16 kolejnych starć z przynajmniej jednym trafieniem na koncie.

Bayern rozjechał Herthę, nie dając jej najmniejszych szans. Przyjezdni praktycznie ani razu w konkretny sposób nie zagrozili bramce Neuera. Gospodarze natomiast grali cierpliwie i do bólu skutecznie. Monachijczycy aktualnie plasują się na drugim miejscu w tabeli, a Robert Lewandowski obejmuje pozycję lidera w klasyfikacji strzelców Bundesligi z dorobkiem pięciu bramek. Kolejny niesamowity mecz polskiej gwiazdy, która w bezlitosny sposób niszczy rywali.