Bayer Leverkusen z nowym szkoleniowcem

https://www.lavozdegalicia.es/

Parę godzin temu Bayer Leverkusen poinformował kibiców o nowym szkoleniowcu, który przejmie stery od przyszłego sezonu. Został nim Gerardo Seoane. To szwajcarski trener, który obecnie prowadzi BSC Young Boys.

Bayer Leverkusen przeżywa obecnie naprawdę trudny sezon. “Aptekarze” pomimo bardzo dobrego początku jaki zanotowali w rozgrywkach Bundesligi, z biegiem sezonu osłabli. Poskutkowało więc to zwolnieniem Petera Bosza, które nastąpiło pod koniec marca. Tymczasowo obowiązki trenera Bayeru przejął Hannes Wolf, który zobowiązał się poprowadzić drużynę do końca rozgrywek. Po ich zakończeniu wróci bowiem do swojego poprzedniego miejsca pracy, czyli kadry Niemiec do lat 18.

Władze klubu z Leverkusen musiały zatem zacząć rozglądać się za nowym szkoleniowcem. Wybór padł na 43-letniego Gerardo Seoane. Szwajcar przez całą swoją trenerską karierę związany jest z rodzimym futbolem. Przygodę z ławką trenerską rozpoczął w FC Luzern. Trenował tam drużyny młodzieżowe, lecz po czasie przyszedł moment na to, aby zaczął sprawować pieczę nad seniorskim zespołem. Spisał się w nim na tyle dobrze, że po dość krótkim czasie przeszedł do jednego z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych szwajcarskich klubów, czyli BSC Young Boys.

Z drużyną z Berna od 2018 roku zdołał zdobyć już trzy tytuły mistrzowskie, a ostatni z nich w obecnym sezonie. Ponadto w roku ubiegłym sięgnął po puchar kraju pokonując w finale FC Basel. W tym sezonie jego ekipa dotarła też do 1/8 finału Ligi Europy, gdzie została wyeliminowana przez Ajax.

Szwajcar przejmie obowiązki trenera Bayeru Leverkusen od 1 lipca bieżącego roku. Okazje do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał już w nadchodzącym sezonie Bundesligi, który startuje 13 sierpnia.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *