Bartoszek: Jesteśmy źli na to, jak się potoczył mecz z mistrzem Polski

Maciej Bartoszek

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Trudno się komentuje takie spotkania. Jesteśmy bardzo źli na to, co się wydarzyło dzisiaj na boisku – powiedział Maciej Bartoszek po porażce z mistrzem Polski – Piastem Gliwice (1:2).

Zespół z Kielc szybko objął prowadzenie, lecz po czerwonej kartce Jakuba Żubrowskiego, rywale częściej zaczęli dochodzić do dogodnych sytuacji. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jorge Felix, dla którego było to już czternaste trafienie w obecnych rozgrywkach. – Mecz dobrze się dla nas rozpoczął, wydawało się, ze mamy to pod kontrolą, dobrze weszliśmy w spotkanie, a zespół czuł się coraz pewniej i nagle druga żółta kartka Kuby Żubrowskiego pokrzyżowała nam wszystkie plany – stwierdził opiekun “złocisto-krwistych”.

– O ile w pierwszej połowie dobrze ustawialiśmy się dwoma liniami oraz neutralizowaliśmy wszystkie ataki przeciwnika, to po przerwie za bardzo się cofnęliśmy. Konsekwencją tego była strata dwóch bramek. Na koniec, przy niekorzystnym wyniku, nie było czego bronić, więc staraliśmy się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Niestety, tak się nie stało – dodał.

Z kolei Waldemar Fornalik przyznał, że nie był to łatwy mecz dla jego podopiecznych i po przerwie jego zespół złapał odpowiedni rytm. – W pierwszej połowie, kiedy wydawało się, że zaczęliśmy kontrolować grę, straciliśmy bramkę. To zdeprymowało zespół i nie potrafiliśmy złapać płynności. Po przerwie wyszła już inna drużyna, bardziej zmotywowana. Były strzały na bramkę i szkoda, że nie udało nam się uniknąć nerwowej końcówki, bo mieliśmy sytuacje, żeby zakończyć to spotkanie szybciej – zaznaczył szkoleniowiec “Piastunek”.

Piłkarze Piasta Gliwice zbliżyli się do liderującej Legii Warszawa na dystans pięciu punktów. Już we wtorek kibiców czekają ogromne emocje, bowiem “Piastunki” w derbach Śląska podejmą Górnika Zabrze, który w piątek zdobył punkt po remisie z Lechią Gdańsk. Natomiast Korona Kielce zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

źródło: korona-kielce.pl / piast-gliwice.eu / własne