Bartosz Salamon marzy o powrocie do reprezentacji Polski

lechpoznan.pl

– Chcę osiągać dobre wyniki, a być może w przyszłości powrócić do reprezentacji Polski – mówi Bartosz Salamon.

29-latek wrócił na Bułgarską po 15 latach. W 2007 roku wyjechał, by szkolić się szkółce Bresci Calcio i przez ten okres pozostawał na Półwyspie Apenińskim. Osiem lat temu był bohaterem sensacyjnego transferu do Milanu, ale nie dane mu było zadebiutować w klubie z Mediolanu.

– Wyjeżdżałem jeszcze jako junior, więc znałem ten klub bardziej od strony piłki młodzieżowej. Teraz wszedłem już głównym wejściem i poznaję go od strony seniorskiej. Bez dwóch zdań, jestem pod wrażeniem, od razu widać, że to klub wielki i, w mojej opinii, dobrze zorganizowany. Już choćby z tego powodu zasługuje na to, by walczyć o najwyższe cele w polskiej lidze – opowiada obrońca.

Zdaje sobie sprawę, że oczekiwania są wielkie Lech rok temu pokazał, że może być w krajowej czołówce i grać w Europie. – Najlepsze przede mną i założenie jest takie, by realizować się tutaj. Chcę osiągać dobre wyniki, a być może w przyszłości powrócić do reprezentacji Polski, choć moją reprezentacją jest w tym momencie Lech i na tym tylko się skupiam. Na pewno nie muszę znów wyjeżdżać z kraju – stwierdził.

Dodał też, że satysfakcja byłaby ogromna, gdyby po przyjściu otworzył się okres z sukcesami. Jednak rok rozpoczęli od remisu z Górnikiem Zabrze (1:1). – Nie wyszedł nam ten mecz, nie jestem zadowolony zarówno ze swojej postawy, jak i drużyny. Ale my nie możemy na to reagować tak jak kibice czy dziennikarze. Jesteśmy profesjonalnymi piłkarzami, nie możemy sobie pozwolić na załamywanie się. My musimy skupić się jedynie na tym, co dalej możemy zrobić, a nie płakać nad tym. Przespaliśmy się z tym i pracujemy dalej, to jedyna sensowna reakcja. Musimy się odciąć od frustracji, nie zatruwać pesymizmem głowy, bo wtedy będzie ciężko coś osiągnąć – zaznaczył.

źródło: lechpoznan.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x