Barcelona poprosiła kapitanów o obniżenie pensji

Pique

Twitter @3gerardpique

Władze Dumy Katalonii spotkały się z Sergio Busquetsem oraz Gerardem Pique, by poprosić ich o obniżenie pensji, co miałoby pozwolić na rejestrację nowych zawodników.

La Liga zaakceptowała jedynie 517 z 667 milionów euro, jakie Barcelona zarobiła dzięki aktywowaniu dźwigni finansowych. Oznacza to, ze kataloński klub musi ciąć koszty na pensjach swoich zawodników, by móc pozwolić sobie na rejestrację nowych graczy. najwięcej zarabia Holender, Frenkie de Jong, któremu włodarze Barcy starają się znaleźć nowego pracodawcę lub chociaż skłonić do obniżki zarobków – zawodnik jednak nie jest skłonny przystać na żadną z ofert. W związku z tym władze Blaugrany skierowały się z prośbą do kapitanów zespołu, Sergio Busquetsa i Gerarda Pique.

Władze klubu starają się skłonić zawodników do ograniczenia wypłat już od jakiegoś czasu. Sam Pique już rok temu zgodził się na obniżenie pensji dokładnie w tym samym celu, co tym razem. Busquetsem zaś, wg nieoficjalnych informacji, jest obecnie 2. najlepiej zarabiającym graczem na Camp Nou.

Źródło: Mundo Deportivo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.