Barcelona pod ścianą finansową. Podejmie drastyczne kroki?

Camp Nou

Zdjęcie: Pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że FC Barcelona jest w trudnej sytuacji finansowej. A czasu na rozwiązanie problemów jest coraz mniej.

Wydatki “Blaugrany” na wynagrodzenia naruszają finansowe Fair Play i jeżeli klub nie podejmie zdecydowanych kroków, to mogą go czekać poważne konsekwencje. Dlatego rozpoczęto negocjacje z najlepiej zarabiającymi zawodnikami. Mają czas na przedstawienie stanowiska do 15 sierpnia.

“Mundo Deportivo” w środę informuje, że większość piłkarzy rozumie sytuację Barcelony. Sergio Busquets czy Gerard Pique są gotowi na obniżkę wynagrodzeń. Co ciekawe, wśród protestujących znalazł się między innymi Jordi Alba. Jest to o tyle dziwne, że do tej pory miał dobre relacje z Joanem Laportą. Stawiają się także Miralem Pjanić i Samuel Umtiti. Ale Ci nie zgodzili się na całkowite rozwiązanie kontraktów.

Włodarze rozważają kilka opcji, w ostateczności pójdą na drogę sądową. Kluczowe może być ogłoszenie nowej umowy Lionela Messiego. Jeżeli Argentyńczyk zdecyduje się na zdecydowanie niższe zarobki, to jego śladem powinni pójść pozostali. Zarząd jest na tyle zdeterminowany, by odzyskać równowagę finansową, że negocjacje w tej sprawie ma przejąć sam Laporta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *