Baraże o EURO 2024: Kapitan Walii nie wystąpi z Finlandią

Walia otrzymała cios przed barażami o mistrzostwa Europy 2024, gdyż potwierdzono kontuzję Aarona Ramseya.

Po przejściu Garetha Bale’a na emeryturę, w naturalny sposób Ramsey przejął opaskę kapitana w walijskiej reprezentacji. Od tego czasu 33-latek rozegrał dla swojego kraju sześć meczów, a przede wszystkim strzelił gola z Łotwą (2:0) we wrześniu.

Jednak kontuzja kolana wykluczyła pomocnika Cardiff City z końcowych trzech meczów w eliminacjach. Ponieważ niedawno wrócił po długiej przerwie, pokładano nadzieję, że będzie w doskonałej formie przed spotkaniem z Finlandią w przyszłym miesiącu.

Były zawodnik Arsenalu i Juventusu, po powrocie rozegrał zaledwie dwa mecze, po czym pojawiły się kłopoty ze ścięgnem. Menedżer Cardiff, Erol Bulut ujawnił, iż Ramsey będzie do jego dyspozycji po marcowej przerwie reprezentacyjnej. Walia to jeden z możliwych rywali biało-czerwonych w finale baraży EURO 2024, o ile Polacy zdołają uporać się z Estonią (21 marca) na PGE Narodowym.