Bakayoko: Leonardo Jardim udowodnił, że jest świetnym trenerem

Katastrofalna passa AS Monaco trwa w najlepsze i nic nie zapowiada tego, by klub z Księstwa miał w najbliższym czasie wydostać się ze strefy spadkowej.

W minioną sobotę “Les Rouges et Blancs” nie wykorzystali okazji do odbicia się od dna i bezbramkowo zremisowali ze Stade Reims. Starcie z podopiecznymi Davida Guiona było doskonałą okazją do przełamania niemocy ligowej i odniesienia pierwszego zwycięstwa w tegorocznej kampanii. Tymczasem Monaco wciąż rozczarowuje i po 6 seriach gier plasuje się na odległej 19. pozycji z marnym dorobkiem 3 punktów.

Winą za koszmarny początek sezonu obarczany jest szkoleniowiec ASM, Leonardo Jardim. W obronie Francuza stanął jednak Tiemoué Bakayoko, który po dwóch latach gry poza granicami Francji powrócił na Stade Louis II na zasadzie rocznego wypożyczenia.

– To ten sam trener, którego znam od pięć lat. Wciąż jest bardzo zmotywowany. Chce, byśmy zaszli najdalej, jak to tylko możliwe. Jest z nami bardzo blisko, chce wpoić nam pewność siebie. Chcę, by wszyscy go wspierali, byśmy byli z nimi i dokładnie słuchali. Udowodnił, że jest świetnym trenerem i chciałbym, by został tutaj na kolejne lata.

Bakayoko odpowiedział również na pytanie dotyczące rozmowy z kibicami po bezbramkowym remisie na Stade Auguste-Delaune.

– Podeszliśmy, by ich posłuchać. Rozumiemy ich rozczarowanie. Mieliśmy serce, by zdobyć trzy punkty. Jesteśmy świadomi ich niecierpliwości, dlatego tak ważna była rozmowa z nimi i wysłuchanie co mają do powiedzenia. Na koniec biliśmy im brawo, bo nie przestali nas motywować, być tam dla nas. Musimy odpłacić im się najszybciej, jak to tylko możliwe – dodał 25-latek.

Już jutro podopiecznych Leonardo Jardima czeka niezwykle wymagająca potyczka z OGC Nice, określona mianem derbów, bowiem oba miasta dzieli niespełna 21 kilometrów. Ekipa “Les Aiglons” plasuje się obecnie na 3. miejscu w ligowej tabeli i pozytywnie zapatruje się na końcowy sukces w postaci gry w Lidze Mistrzów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *