Thomas Tuchel: Neymara stać na więcej

Neymar Thomas Tuchel

Zdjęcie: https://www.apnews.com/

Paris Saint-Germain pokonał Olympique Lyon w meczu na szczycie szóstej kolejki francuskiej Ligue 1. Bohaterem “Les Parisiens” został Neymar, który w 87′ minucie zdobył zwycięskiego gola.

Brazylijczyk ma za sobą dopiero dwa spotkania w tegorocznej kampanii, lecz dwukrotnie zdołał już pokazać, jak cenna może okazać się jego obecność. Zarówno wczoraj, podczas pojedynku z Lyonem, jak i tydzień temu, kiedy paryżanie mierzyli się ze Strasbourgiem, 27-latek brał ciężar gry na swoje barki i w końcowych fragmentach meczu zapewniał Paris Saint-Germain trzy oczka poprzez widowiskowe trafienia.

Szkoleniowiec mistrza Francji, Thomas Tuchel nie ukrywał swojego zadowolenia po końcowym gwizdku arbitra. Niemiec jest jednak świadomy talentu Neymara i podkreśla, iż nie zaprezentował on jeszcze pełni swoich umiejętności.

– Neymara stać na więcej! To dopiero jego drugi bądź trzeci mecz w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Nie jest jeszcze w stu procentach gotowy. To nie jest jego limit. Stać go na więcej i pokaże więcej. Odkryje swój najwyższy poziom dzięki starciom i kluczowym bramkom tego typu, to mu pomoże. To jest właśnie Ney, jego obecność zawsze jest decydująca. Mogę wam potwierdzić, że jest w 100% zaangażowany w drużynę. Śmieje się, jest niezawodny na treningach, otacza się kolegami z zespołu. Jego pracą jest zdobywanie bramek, dokonywanie rozstrzygających rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi