Axel Witsel wypada ze składu. Czy zdąży przed Euro?

bvb.de

Axel Witsel nie zagra w najbliższych miesiącach. Pomocnik Borussii Dortmund zszedł z boiska w ostatnim spotkaniu ligowym w okolicach 30 minuty. Mimo to piłkarze z Dortmundu zdołali pokonać RB Lipsk, przybliżając się do szczytu tabeli. Czy Edin Terzić poradzi sobie bez tak doświadczonego zawodnika w środku polu? Na pewno mu to nie pomoże.

Axel Witsel doznał urazu w ostatnim meczu Borussii Dortmund. Jego drużyna zdołała pokonać zajmującą drugie miejsce w tabeli ekipę RB Lipsk. Jednak nie wniósł on zbyt wiele w grę swojego zespołu, bo już po około pół godziny musiał opuścić boisko z powodu urazu. Początkowo nie było wiadomo na ile poważna jest kontuzja Belga. Dziś otrzymaliśmy oficjalny komunikat Borussii Dortmund.

W oficjalnej informacji, władze klubu przekazują, że Witsel zerwał ścięgno Achillesa oraz życzył piłkarzowi rychłego powrotu do zdrowia. Wiadomo zatem więc, że piłkarz będzie pauzował długo. Na ile długo? Cóż, nie pojawiła się oficjalna informacja na temat szacunkowej długości przerwy od futbolu. Jednak belgijskie media sugerują, że Witselowi nie uda się wrócić do końca sezonu. Ba, sceptyczne głosy wśród przedstawicieli tamtejszych mediów obawiają się, że nie uda mu się powrócić do pełni sił nawet do czasu rozpoczęcia Euro 2021. Strata tak doświadczonego piłkarza byłaby z pewnością odczuwalna w belgijskiej drużynie narodowej, która bogactwem może pochwalić się raczej wśród graczy ofensywnych.

Axel Witsel dołączył do Borussii Dortmund w 2018 roku. Powrócił wtedy do europejskiej piłki po półtorarocznej przygodzie w chińskim futbolu. Od tamtej pory wciąż utrzymuje poziom i odgrywa istotną rolę w ekipie ośmiokrotnego mistrza Niemiec. W sezonie 2020/2021 piętnaście razy wystąpił w Bundeslidze, a łącznie dla Borussii Dortmund rozegrał dwadzieścia dwa spotkania. Udało mu się zanotować jedno trafienie do bramki przeciwnika. Jeśli przewidywania belgijskiej prasy się potwierdzą, nie uda mu się poprawić liczb z tego sezonu. Nie chcę być pesymistą, ale utrata jednego z najbardziej doświadczonych zawodników może być dużym problemem dla trenera. Starsi zawodnicy z pewnością pomagali odpowiednio kontrolować wprowadzane do pierwszego zespołu młode talenty.

źródło: Borussia Dortmund

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *