Fortuna 1. Liga: Awans Podbeskidzia Bielska-Białej do PKO Ekstraklasy

Podbeskidzie Bielsko-Biala

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie

Podbeskidzie Bielsko-Biała awansowało do PKO BP Ekstraklasy. Na dwie kolejki przed końcem sezonu w Fortuna 1. Lidze Górale przed własną publicznością pokonali Odrę Opole (4:3).

Jednak spotkanie mogłoby potoczyć się inaczej, gdyby sędzia nie pomylił się w arcyważnej sytuacji. W 29. minucie arbiter Damian Sylwestrzak nie uznał prawidłowo zdobytej bramki, ponieważ jego asystent pokazał spalonego, którego nie było. Co ciekawe w tamtym momencie Martin Polacek drugi raz wyjmował piłkę z siatki i drugi raz bez zmiany rezultatu. W 12. minucie sędzia przy strzale jednego z piłkarzy gości, dopatrzył się faulu na jednym zawodniku gospodarzy.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze i to jak się okazało w dużej ilości. Oprócz dużej ilości goli, kibice oglądali bramkę stadiony świata Patryka Janasika. Pomocnik Odry uderzył z pierwszej piłki z samego rogu pola karnego i piłkę, odbijającą się od słupka, wzrokiem odprowadził golkiper gospodarzy. W tym miejscu trzeba podkreślić, że w dzisiejszym spotkaniu ciężko było wskazać, która drużyna wywalczyła awans do Ekstraklasy, a która gra o utrzymanie w I lidze.

W następnej serii spotkań świeżo upieczony ekstraklasowicz zagra w Nowym Sączu z Sandecją, a Niebiesko-Czerwoni, którzy przerwali serię siedmiu spotkań bez porażki, podejmować będą Olimpię Grudziądz. W tabeli Podbeskidzie jest na pierwszym miejscu, a Odra zajmuje czternastą pozycję.

15.07.2020, godz. 18:10 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Odra Opole 4:3 (2:1)
Bartosz Jaroch 36′, Karol Danielak 40′, Piotr Żemło 48′ (s), Michał Rzuchowski 63′ – Patryk Janasik 45′, Szymon Skrzypczak 72′, Jaroslaw Czernysz 81′
żółte kartki: Karol Danielak – Piotr Żemło.

Podbeskidzie: Martin Polacek – Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Kornel Osyra, Kacper Gach, Rafał Figiel, Michał Rzuchowski, Tomasz Nowak (84′ Adrian Rakowski), Karol Danielak, Mateusz Sopoćko, Marko Roginić (89′ Kamil Biliński).

Odra: Mateusz Kuchta – Kacper Tabiś, Konrad Kostrzycki, Piotr Żemło, Patryk Janasik, Mateusz Czyżycki, Dawid Błanik (46′ Jarosław Czernysz), Sebastian Bonecki (59′ Tomas Mikinić), Rafał Niziołek, Krzysztof Janus, Arkadiusz Piech (58′ Szymon Skrzypczak).

Sędzia: Damian Sylwestrzak z Wrocławia.