MŚ 2022: Australia nie sprawiła niespodzianki. Francuzi zgarniają pierwsze 3 punkty

Twitter: @Socceroos

Reprezentacja Francji odrobiła straty i ostatecznie wygrała z Australią 4:1. Zwycięstwo “Trójkolorowym” zapewniły gole Adriena Rabiota, Kyliana Mbappe i dwie bramki Oliviera Giroud.

Spotkanie rozpoczęło się od nieoczekiwanej sytuacji, bowiem już w 9. minucie Craig Goodwin wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przez kolejne minuty Francuzi dążyli do wyrównania, jednak dobra postawa defensywy Australijczyków uniemożliwiała obecnym mistrzom świata tworzenie okazji bramkowych. Co więcej, w 21. minucie bardzo groźny strzał z dystansu oddał Mitchell Duke, a piłka tylko nieznacznie ominęła słupek bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa. Ataki drużyny Didiera Deschampsa musiały w końcu przynieść efekty. Nareszcie po dośrodkowaniu Theo Hernandeza (zastąpił on wcześniej kontuzjowanego Lucasa) piłka trafiła na głowę Adriena Rabiota, a ten wpakował ją do siatki. “Trójkolorowi” nie spoczęli na laurach i ruszyli po drugiego gola. A ten przyszedł bardzo szybko, bo zaledwie pięć minut później. Wspomniany już Rabiot odebrał futbolówkę blisko pola karnego Australijczyków, a następnie podał do Oliviera Giroud, który dał Francuzom prowadzenie. W 45. minucie świetnego podania Antoine’a Griezmann’a nie wykorzystał Kylian Mbappe. Chwilę później mogło to się zemścić. Riley McGree dorzucił piłkę na głowę Jacksona Irvine’a, a 29-latek trafił w słupek.

W 68. minucie wynik podwyższył Kylian Mbappe, trafiając głową po dośrodkowaniu Ousmane’a Dembele. Piłkarze Deschampsa ponownie poszli za ciosem i już w 71. minucie było 4:1. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Olivier Giroud. Do samego końca Francuzi kontrolowali przebieg spotkania, a więcej goli nie było nam już dane oglądać. “Trójkolorowi” zdobywają pierwsze trzy punkty, a w sobotę o godzinie 17:00 czeka ich mecz z Duńczykami. Z kolei reprezentacja Australii tego samego dnia, o godzinie 11:00 stawi czoła Tunezji.