Atrakcyjna oferta Juventusu za de Ligta

Stara Dama wykłada na stół ofertę nie do odrzucenia za kapitana mistrzów Holandii.

abola.pt

19-letni Matthijs de Ligt jest obiektem pożądania połowy Europy, jak i nie całej. Na prowadzenie w wyścigu po kapitana Ajaxu Amsterdam wysuwa się Juventus Turyn.

Mistrz Włoch jest gotów zapłacić ponad 70 milionów euro za środkowego obrońcę reprezentacji Holandii. Matthijs de Ligt miałby podpisać ze Starą Damą 5-letnią umowę z pensją opiewającą na 15 do 20 milionów euro za sezon. Oprócz Juventusu o de Ligta pytało między innymi Paris Saint-Germain, FC Barcelona, Manchester United, Liverpool czy Bayern Monachium. Jak dotąd to mistrzowie Francji mieli prowadzić w negocjacjach.

Juventus ma raczej złe wspomnienia związane z de Ligtem. W zeszłym sezonie to właśnie Ajax, którego kapitanem jest 19-latek, wyrzucił Juve z Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1. Rewanż na Allianz Stadium w Turynie zakończył się zwycięstwem Holendrów 2:1. Bramkę na wagę awansu do półfinału strzelił właśnie Matthijs de Ligt. Łącznie we wszystkich rozgrywkach środkowy obrońca zaliczył 55 występów, w których strzelił 7 bramek i 4 razy asystował. Transfermarkt wycenia go na 75 milionów euro.

źródło: telegraaf.nl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi