Atletico Madryt wywozi świetny wynik z Leverkusen

marca.com

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Bayerem Leverkusen a Atletico Madryt w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów lepsi okazali się podopieczni Diego Simeone (4:1).

Faworytem dzisiejszego starcia byli oczywiście goście. I to właśnie oni dosyć szybko objęli prowadzenie. W 17. minucie świetnym uderzeniem w samo okienko popisał się 22-letni Hiszpan Saul Niguez. Kilka minut później wynik podwyższył Antoine Griezmann, który otrzymał doskonałe podanie od Kevina Gameiro i było już 2:0.

Po zmianie stron, Aptekarze wzięli się do odrabiania strat. W 51. minucie 26-letni Niemiec Karim Bellarabi z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Natomiast w 59. minucie Kevin Gameiro, pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Zawodnicy gospodarzy nie załamali się dwubramkową stratą i zdołali zmniejszyć straty, dzięki samobójczemu trafieniu Savicia. Gwóźdź do trumny w 86. minucie wbił znakomity Fernando Torres i madrytczycy w świetnych humorach mogą wracać do domu.

Bayer Leverkusen – Atletico Madryt 1:4 (0:2)
Bellarabi 49′ Savić (sam) 68′- Niguez 17′, Griezmann 25′, Gameiro 59′, Torres 86′

Bayer: Leno – Henrichs, Dragović, Toprak, Wendell – Aranguiz, Kampl – Bellarabi (Pohjanpalo), Havertz (Volland), Brandt – Hernandez