Atletico Madryt włączy się do wyścigu o kontrakt Marcela Sabitzera?

Niemiecki dziennik “Bild” informuje o zainteresowaniu ze strony Arsenalu oraz Atletico Madryt piłkarzem Bayernu Monachium.

Mowa tutaj o Marcelu Sabitzerze, który otrzymał zielone światło na odejście w letnim okienku transferowym. Austriak jest jednym z kilku zawodników określanych mianem “rozczarowania”. Warto przypomnieć, że Marcel przeniósł się do Bayernu w ubiegłym roku za kwotę 13,7 miliona funtów z RB Lipska. Pokładane nadzieje we wspomnianym piłkarzu szybko upadły, gdyż Julian Nagelsmann nie był zadowolony z usług swojego byłego, a zarazem obecnego podopiecznego. Marcel ma za sobą kilka udanych sezonów spędzonych w Lipsku, ale dla Bayernu rozegrał zaledwie siedem spotkań, więc dwa kluby wyraziły zainteresowanie sprowadzeniem go do siebie.

W gronie zainteresowanych drużyn znajdują się Arsenal i Atletico Madryt. Kanonierzy dwa sezony temu byli zainteresowani usługami Sabitzera, ale ten zdecydował się na transfer do Monachium. Kontuzja Thomasa Parteya sprawiła, że Arsenal znacząco stracił na jakości w środku pola, a Granit Xhaka oraz Albert Sambi Lokongo nie byli w stanie godnie go zastąpić. Sabitzer może być idealnym wzmocnieniem dla Mikela Artety, który poszukuje inteligentnego oraz twardego zawodnika do wzmocnienia środka pola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.