Arsenal z Tarczą Wspólnoty

arsenal.com

Tradycyjnie przed startem Premier League kibice szykowali się na emocje w meczu o Tarczę Wspólnoty. Arsenal pokonał Chelsea po rzutach karnych, a The Blues kończyli mecz w dziesiątkę.

W regulaminowym czasie gry było 1:1. Obydwa trafienia padły w drugiej połowie. Z pierwszej warto zapamiętać raczej tylko strzał w słupek Alexandre’a Lacazette’a. Drugą mocnym strzałem z pola karnego otworzył Victor Moses i fani The Blues mieli powody do radości. Zwłaszcza, że ich drużyna kontrolowała przebieg gry. Do czasu. Konkretnie do 80 minuty gdy czerwoną kartkę otrzymał Pedro. Zaledwie dwie minuty po tym jak Hiszpan zszedł do szatni na listę strzelców wpisał się Sead Kolasinac. Nowy nabytek Kanonierów wykorzystał dogranie Xhaki. Kwestię trofeum musiały rozstrzygnąć rzuty karne.

W serii jedenastek lepsi okazali się Kanonierzy i zwyciężyli 4:1. W drużynie Conte pomylili się Thibaut Cortouis oraz Alvaro Morata. Arsene Wenger po zdobyciu Pucharu Anglii może cieszyć się z udanej inauguracji sezonu. Co więcej, Kibicom Arsenalu radość sprawia fakt, że nie tylko zwyciężyli w derbach Londynu, ale jeszcze uczynili to na White Hart Lane, stadionie Tottenhamu.

Arsenal FC – Chelsea FC 1:1 (0:0), karne: 4:1
0:1 – Victor Moses 46′
1:1 – Sead Kolasinac 82′