Arsenal pewnie awansuje

Nottingham Forest mimo bardzo ambitnej postawy nie dało radę przeciwstawić się Arsenalowi, który wygrał 4:0 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Ligi Angielskiej.

Pierwsi groźną okazję stworzyli sobie gospodarze, gdy Nicklas Bendtner obsłużył podaniem Pajtima Kasamiego, jednak jego strzał zza linii pola karnego, minął bramkę. W odpowiedzi świetną sytuację miał Chupa Akpom, który dostał piłkę na wolne pole i momentalnie uderzył, jednak fantastyczną obronę zaliczył Stojković.

Szansę do skarcenia swojego byłego klubu miał Bendtner, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę. W 23 minucie to “Kanonierzy” wyszli na prowadzenie za sprawą Granita Xhaki. Szwajcar popisał się prawdziwą bombą z 40 metrów. Piłkę zmierzającą w okienko bramki Nottingham zdołał tylko musnąć Stojković, jednak to było za mało.

Tuż przed przerwą 18-letni Jeff Reine-Adelaide miał szansę zakończyć piękną akcję Arsenalu, jednak minimalnie chybił.

Po kwadransie drugiej połowy Arsenal powiększył prowadzenie po poważnym błędzie sędziego, który stwierdził, że Michael Mancienne nieprzepisowo zatrzymywał Chupę Akpoma w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Powtórki telewizyjne nie pozostawiły jednak złudzeń, że przewinienia nie było. Rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Lucas Perez.

20 minut przed końcem hiszpański snajper jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, który łatwo “wziął na plecy” Mancienne i minął bramkarza, kierując piłkę do pustej bramki.

W końcówce jeszcze raz przebudzili się gospodarze, gdy po zagraniu Lansburego, z kilkunastu metrów huknął Osborn, jednak jego strzał wybronił Emiliano Martinez. W ostatnich minutach pokazał się Alex Oxlade-Chamberlain, który najpierw ruszył ze świetną akcją, jednak został zatrzymany przez Stojkovica, a następnie pokonał serbskiego golkipera po podaniu Pereza.

W końcówce szansę debiutu w pierwszej drużynie Arsenalu dostał w końcu Krystian Bielik.

Nottingham Forest – Arsenal Londyn 0:4

Bramki: 23′ Granit Xhaka, 60′, 71′ Lucas Perez, 90+3′ Alex Oxlade-Chamberlain,

Nottingham: Stojković – Pereira, Mancienne, Mills, Lichaj – Dumitru (81′ Lica), Cardoso, Cohen, Lansbury, Kasami (68′ Carayol) – Osborn, Bendtner (80′ Vellios).

Arsenal: Martinez – Maitland-Niles (87′ Bielik), Holding, Gabriel Paulista, Gibbs – Xhaka, Elneny, Oxlade-Chamberlain, Reine-Adelaide (83′ Zelalem), Perez – Akpom (82′ Willock).