Arsenal nadal bez wyjazdowego punktu w 2018 roku

themag.co.uk

Piłkarze Newcastle United pokonali Arsenal 2:1. Kanonierom nie udało się przerwać fatalnej serii bez zdobyczy punktowej na wyjazdach w 2018 roku.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 5. minucie, ze strony Kanonierów. Alexandre Lacazette uderzył jednak daleko obok bramki. W odpowiedzi mieliśmy uderzenie z dystansu Kenedy’ego, z którym bez problemu poradził sobie Petr Čech. W następnej sytuacji bramkowej Arsenal wyszedł na prowadzenie. Pierre Emercik Aubameyang świetnie dograł w pole karne z prawej strony, tam był Lacazette i wykończył sytuację wślizgiem.

Niecały kwadrans później gospodarze wyrównali. Dwight Gayle dośrodkował w szesnastkę, gdzie był dobrze ustawiony Ayoze Pérez i  świetnym strzałem z woleja. pokonał Čecha.

Podopieczni Arsène Wengera byli blisko ponownego objęcia prowadzenia w 39. minucie. Aubameyang posłał górną piłkę w pole karne, tam Shkordan Mustafi dograł ją pod bramkę szczupakiem, sytuację zamykał Calum Chambers, ale nie dał rady wbić piłki do bramki Martina Dúbravki. Do przerwy na St.James Park mieliśmy remis 1:1.

Pierwszy strzał w drugiej połowie zobaczyliśmy w 65. minucie. Matt Ritchie kopnął piłkę wysoko w trybuny. Szkot zrewanżował się chwilę później, gdy dostał podanie od Péreza i bez problemu wykończył sytuację sam na sam.

Marzenia o remisie Kanonierom mógł zabić Kenedy, ale kopnął piłkę w poprzeczkę. Ostatecznie więcej goli nie było i Arsenal nadal nie zdobył punktu w 2018 roku.