Arka kontynuuje udaną serię

własne

Arka Gdynia w pierwszym sobotnim spotkaniu 10. kolejki pierwszoligowych zmagań wygrała na własnym obiekcie 2:1 z Sandecją Nowy Sącz.

Na pierwsze trafienie w tym meczu czekaliśmy do 19.minuty, kiedy to Arkadiusz Aleksander z zimną krwią wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych Arki. Parę minut wcześniej żółtą kartkę otrzymał Kasprzak, który w nieprzepisowy sposób próbował wywalczyć futbolówkę. Zmienić wynik zawodów mógł Paweł Abbott, ale będąc w wyśmienitej sytuacji koszmarnie chybił.

Druga cześć perfekcyjnie rozpoczęła się dla gospodarzy za sprawą bramki Pawła Abbotta, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Przy tym golu wielką pracę wykonali: centrujący z rzutu rożnego Bożok oraz zgrywający do napastnik Antoni Łukasiewicz. Po upływie godziny gry zawodnicy Grzegorza Nicińskiego wyszli na prowadzenie po golu Nalepy. Wprowadzony w przerwie gracz popisał się znakomitym strzałem w lewy sektor bramki. Na dziesięć minut przed zakończeniem piłkę meczową miał wcześniej wymieniony Nalepa, lecz znajdując się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrał pojedynek. Ekipa z pomorza dowiozła korzystny rezultat do końca spotkania.

Arka Gdynia 2:1 Sandecja Nowy Sącz

Stadion Miejski, Gdynia, 26.09.2015, 17:30