Arka Gdynia wygrywa z Wisłą Kraków

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziś na stadionie w Gdynii miejscowy klub podejmował w bardzo ważnym starciu Białą Gwiazdę. Podopieczni Macieja Stolarczyka ulegli naporowi zawodników Arki i do Krakowa muszą wracać na tarczy.

Już od pierwszej minut było widać stronę dominującą. Zawodnicy Arki szybko znaleźli sposób na przyjezdnych i wykorzystali ich słabe punkty. Najpierw w 5. minucie Mateusza Lisa pokonał Adam Deja po zagraniu Adama Marciniaka. Golkiper Wisły nie miał szans na dobrą interwencję. Goście próbowali jednak odrobić straty. Po kilku próbach w 40. minucie stan meczu wyrównał Maciej Śliwa. W drugiej połowie Wisła kompletnie nie istniała. Była tylko tłem dla znakomicie grającego zespołu Jacka Zielińskiego. Efektem jego pracy były dwa gole autorstwa Marko Vejinovicia. Podczas wykonywania rzutu z autu kapitalnie uwolnił się od krycia i nie dał szans Lisowi. Chwilę później nabił rękę jednego z Wiślaków i sam podszedł do wykonania rzutu karnego. Po tym uderzeniu Arka prowadziła już 3:1, a w dalszej grze wynik nie uległ zmianie. Ten rezultat ustalił, że gospodarze są bliscy pozostania w Ekstraklasie.