Arka Gdynia rozpoczęła zgrupowanie w Gniewinie

pilkarskiswiat.com

Po rozegraniu meczu kontrolnego z Wisłą Płock, Arkowcy zapakowali sprzęt i ruszyli w stronę Gniewina. Tam do 8 lipca trenować będą na obiektach Hotelu Mistral Sport. 

Zgrupowanie będzie intensywne. Każdy dzień wypełniony będzie dwoma jednostkami treningowymi. Będą zajęcia na boisku oraz w siłowni.

– Tak naprawdę pierwszy etap rozpoczęty w Gdyni, ten najcięższy, zakończymy po sparingu z Radomiakiem 3 lipca. To ta najmocniejsza faza treningów i ciężka praca, która ma przynieść efekty w późniejszym okresie. W poniedziałek już w Gniewinie zrobimy badania, które nam pokażą w jakim miejscu jesteśmy. Mamy oczywiście zarysowany plan zajęć na zgrupowaniu, ale te wyniki także nam pomogą w dokonaniu ewentualnych korekt i pokażą czy dotychczasowa praca przyniosła zamierzone efekty – mówi Tomasz Wolak, asystent Ryszarda Tarasiewicza.

–  Etapy motoryczne, które prowadzimy z trenerem Tarasiewiczem rozpoczynamy od dużych objętości do coraz mniejszych. Nie zmienia się ich intensywność, ale schodzimy z długości poszczególnych jednostek i tak będzie podczas zgrupowania. Jeśli chodzi o krystalizowanie się składu, to pomału ze względu na już krótki okres, który pozostał, będziemy pomału zmierzali w stronę gry składem, który będzie już szkieletem tego ligowego. Trudno przesądzać jeszcze o każdej pozycji i całej jedenastce, ale trzon przynajmniej w tych sparingach podczas zgrupowania będzie już musiał się zarysować. W tym kierunku musimy iść – dodaje.

Harmonogram sparingów:

  • 3 lipca (niedziela g. 11.00) z Radomiakiem Radom
  • 8 lipca (piątek)  Chojniczanka Chojnice

Kadra Arki Gdynia na obóz:

  • Bramkarze: Kacper Krzepisz, Daniel Kajzer, Michał Molenda, Filip Gołoś
  • Obrońcy: Martin Dobrotka, Bartosz Rymania,  Marcel Ziemann, Michał Marcjanik, Jerzy Tomal, Przemysław Stolc, Kasjan Lipkowski
  • Pomocnicy: Sebastian Milewski, Christian Aleman, Hubert Adamczyk, Kacper Skóra, Adrian Purzycki, Michał Bednarski, Mateusz Stępień, Janusz Gol, Marcel Predenkiewicz, Wojciech Zieliński (2004) – pomocnik, Kornel Przyborowski, Patryk Soboczyński
  • Napastnicy: Mateusz Kuzimski, Karol Czubak, Mateusz Żebrowski

źródło: arka.gdynia.pl /


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.