Arka Gdynia pokonała APOEL w sparingu

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ramach przygotowań do nowego sezonu Arka Gdynia rozegrała mecz kontrolny z 27-krotnym mistrzem Cypru APOEL-em Nikozja. Klub z Gdyni zwyciężył 2:0 a do siatki rywali trafiali Janota oraz Sulewski.

Arka Gdynia na prowadzenie wyszła w 9. minucie spotkania, kiedy bramkarza APOEL-u precyzyjnym strzałem w okienko bramki pokonał Janota. Niemalże przez cały mecz wynik na tablicy się nie zmieniał. Nastąpiło to dopiero w 90. minucie meczu. Robert Sulewski pięknym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie żółto-niebieskich. Ostatecznie Arka wygrała ten sparing 2:0.

22.06.2018r., Mecz kontrolny, Gniewino

Arka Gdynia – Apoel Nikozja 2:0 (1:0)

Bramki: Janota 9′, Sulewski 90′

Arka I połowa: Steinbors – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Zarandia, Nalepa, Bogdanov, Janota – Jankowski, Kolev

Arka II połowa: Krzepisz – Socha, Maghoma, Repka, Klimczak – Sulewski, Sołdecki, B.Nowicki, Danielak – Łoś, Siemaszko

Apoel I połowa: Boy Waterman (33′ Rafael Romo) – Yohan Tavares, Nikóla Ioánnou, Żiwko Miłanow, Nektários Alexándrou, Nuno Morais, Vinícius, Léo Natel, Tommy Oar, Státhis Alonéftis, Guilherme Dellatorre.

Apoel II połowa: Rafael Romo (63′ Neófytos Michél) – Giórgos Merkís, Dienis Polakow, Cajú, Praxitélis Voúros, Kostákis Artymatás, Lucas Souza, Giórgos Efrém, Ghayas Zahid, Álex Konstantínou, Mickaël Poté.