Aptekarze znaleźli receptę na Bayern

bundesliga.com

Bayer Leverkusen pokonał  Bayern Monachium 3:1 w meczu 20. kolejki Bundesligi. Dla mistrza Niemiec jest to pierwsza porażka w tym roku. Cały mecz w barwach gości rozegrał Robert Lewandowski.

Leverkusen w ostatnim czasie wróciło do dobrej dyspozycji. Z ostatnich 4 spotkań wygrali aż trzy i spotkaniu z wiceliderem Bundesligi kibice Aptekarzy liczyli na przyzwoity występ. Bayern w ostatnim czasie również wrócił na właściwe tory. Podopieczni Kovaca co prawda dalej są daleko za plecami liderującej Borussii, ale w tym roku wygrali oba mecze i to w przekonującym stylu.

Dziurawe ręce Hradeckiego

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli sobie Bawarczycy. Pod koniec pierwszego kwadransa Coman wszedł w drybling, minął dwóch zawodników rywala i oddał strzał zza linii pola karnego, jednak nie sprawił on problemów bramkarzowi gospodarzy. Oprócz pojedynczego zrywu Francuza w pierwszej połowie nie uświadczyliśmy fajerwerków. Zarówno Bayer jak i Bayern miały problem z wykreowaniem dogodnych sytuacji. W pewnym momencie największym zagrożeniem dla bramki Bayeru stał się ich bramkarz. Hradecky w bardzo krótkim czasie dwa razy miał ogromne problemy ze złapaniem prostych piłek i niewiele brakowało by sam wpakował futbolówkę do siatki.

Wydawało się, że do szatni oba zespoły zejdą z czystym kontem, ale w 41. minucie mistrz Niemiec wyszedł na prowadzenie. Najpierw Kinglsey Coman popędził lewym skrzydłem i doszedł do sytuacji sam na sam, którą katastrofalnie zmarnował, a chwilę później po cudownej wrzutce Mullera bramkę zdobył Goretzka. Przed przerwą piłka jeszcze raz zatrzepotała w bramce gospodarzy. Robert Lewandowski po finezyjnej podcince pokonał Hradeckiego, ale sędzia po analizie VAR słusznie stwierdził, że Polak był na spalonym.

Arcydzieło z Jamajki

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Kilka minut po wznowieniu gry prawdziwe cudo z rzutu wolnego ustrzelił Bailey. Jamajczyk uderzył piłkę stojącą na 25. metrze i trafił w okienko bramki pilnowanej przez Ulreicha. Po godzinie gry Aptekarze wyszli na prowadzenie. Kevin Volland otrzymał podanie w pole karne Bayernu i w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza gości.

Po straconych bramkach wydawało się, że Bayern ruszy do ataku i szybko odwróci losy meczu. Tak się jednak nie stało. Goście grali dziś wolno i przewidywalnie. Nie pomogło wejście Gnabriego, ani Daviesa. Jeszcze przed końcem meczu ostatni cios zadał Bayernowi Alario i mistrz Niemiec wracał do Bawarii na tarczy.

Bayer – Bayern 3:1 (0:1)