Anglia przejmie mundial od Rosji? Co z Katarem?

Czy taki scenariusz jest możliwy? Tak ale nie jest to pewne. Szwajcarskie i amerykańskie władze sprawdzają czy Rosja i Katar zostały wybrane do organizacji Mistrzostw Świata legalnie.

Władze Międzynarodowej Organizacji Piłkarskiej wiele razy podkreślały, że nie odbiorą organizacji turnieju ani Rosji ani Katarowi. Słowa te potwierdził dyrektor FIFA ds. komunikacji Walter de Gregorio w minioną środę(03/06/2015 – red.):

„Mogę powiedzieć to, co prezes powiedział na ostatnich konferencjach prasowych. Mistrzostwa świata w latach 2018 i 2022 zostaną rozegrane w Rosji i w Katarze”.

Głosy o możliwym ponownym wyborze organizatorów Mistrzostw Świata nasiliły się po rezygnacji Seppa Blattera z funkcji prezydenta FIFA. Brytyjski sekretarz John Whittingdale powiedział, że Anglia ma zaplecze, żeby zorganizować turniej w 2018 i jeśli FIFA wyjdzie z inicjatywą i wyśle zapytanie o ponowne kandydowanie, jesteśmy gotowi. Jeśli Mistrzostwa zostaną w Rosji, Wielka Brytania nie będzie się starać o MŚ w 2022 zgodnie z zasadą FIFA. Australia mogłaby ponownie startować w wyborze organizatorów mundialu w 2022 jednak tamtejsza minister sportu Sussan Ley stwierdziła, że Australia nie będzie ponownie kandydować na organizatora MŚ w 2022 dopóki nie będzie poważnych zmian w FIFA.

Czy zmienią się organizatorzy mundiali w 2018 i 2022? O tym zapewne dowiemy się w najbliższym czasie.

źródło bbc.com/sport i polskatimes.pl


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.