W towarzyskim spotkaniu Anglii z Francją na Wembley lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:0po bramkach Alliego i Rooneya.

Mecz poprzedziło złożenie wieńców upamiętniające ofiary ataku w Paryżu, minuta ciszy oraz odśpiewana “Marsylianka” przez wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach stadionu Wembley.

Anglicy objęli prowadzenie w 39. minucie po fantastycznym uderzeniu Delle Alliego. Pomocnik Tottenhamu huknął z ponad 30.metrów i wpakował piłkę do sitaki “Tricolores”.

Po przerwie wynik spotkania ustalił będący ostatnio w kiepskiej formie Wayne Rooney. Kapitan reprezentacji “Synów Albionu” popisał się wolejem, który znalazł drogę do bramki Hugo Llorisa.

Anglia 2:0 Francja, 18.11.2015 r., Wembley, Londyn.

1:0, Alli (39′)

1:0, Rooney (48′)

Kartki:brak

Anglia: Hart (Butland 46′) – Clyne, Cahill, Stones, Gibbs – Dier, Alli (P. Jones 88′), Barkley (Shelvey 79′), Rooney, Sterling (Lallana 68′) – Kane (Bertrand 80′).

Francja: Lloris – Sagna, Varane, Koscielny, Digne – Matuidi (Pogba 46′), Cabaye (L. Diarra 57′), Schneiderlin (Sissoko83′) – Ben Arfa (Coman 46′), Gignac (Giroud 57′), Martial (Griezmann 67′).

Autor: Mateusz Policha