Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Anglii pewnie pokonała Szwecję 2:0 i awansowała do półfinału piłkarskich Mistrzostw Świata. Gole dla Synów Albionu zdobyli Harry Maguire i Dele Alli.

W trzecim ćwierćfinałowym meczu zmierzyły się drużyny Szwecji i Anglii. Skandynawowie okazali się lepsi od Szwajcarii, wygrywając 1:0. Podopieczni Garetha Southgate’a po rzutach karnych pokonali naszego grupowego rywala, Kolumbię.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy dopiero w 13. minucie. Viktor Claesson zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Synowie Albionu odpowiedzieli także kopnięciem z daleka, ze strony Harry’ego Kane’a, napastnik Tottenhamu zrobił to lepiej niż pomocnik szwedzki, lecz futbolówka powędrowała tuż obok bramki Robina Olsena. Po upływie dwóch kwadransów Anglicy wyszli na prowadzenie. Ashley Young dośrodkował z rzutu rożnego, a w szesnastce głową do siatki trafił Harry Maguire.

W końcówce pierwszej połowy Anglia mogła podwyższyć prowadzenie, ale Raheem Sterling zmanrował setkę i do przerwy Szwedzi przegrywali z Synami Albionu 0:1.

Na początku drugiej części spotkania, świetną okazję do wyrównania miał Marcus Berg, ale po jego strzale fenomenalnie obronił Jordan Pickford. W 60. minucie Anglicy podwyższyli prowadzenie. Jesse Lingard dośrodkował z prawej strony w pole karne, a tam celnie główkował Dele Alli.

Później już Anglicy kontrolowali to co się dzieje, a Szwedzi starali się strzelić jakąś bramkę, ale robili to nieudolnie i podopieczni Garetha Southgate’a zameldowali się w półfinale.