Anglia: Bez niespodzianki w Pucharze Ligi – City z pewnym awansem do 4. rundy

uefa.com

Piłkarze Manchesteru City zgodnie z oczekiwaniami pokonali Preston North End w 3. rundzie Pucharu Ligi. Najlepszy na boisku był Sterling, który strzelił pierwszą bramkę, i dołożył asystę. Zawodnicy Preston nie mieli wiele do powiedzenia, mimo faktu, iż w kadrze City zagrało kilku młodzieżowców.

Dominacja mistrzów Anglii od samego początku nie podlegała wątpliwości. Goście cieszyli się posiadaniem piłki na poziomie 65%, oddawali wielokrotnie więcej strzałów, i po prostu pokazywali dużo wyższą kulturę gry. mimo wielu zmian względem ostatniego spotkania w lidze, podopieczni Guardioli bez problemów operowali piłką, również na połowie rywali.

W pierwszej połowie błyszczał szczególnie Raheem Sterling. To on strzelił bramkę na 1-0. W 15. minucie popędził w indywidualnym rajdzie na bramkę Ripleya, zwiódł kilku obrońców, i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Kwadrans później anglik wcielił się w rolę asystenta, a jago podanie wykorzystał Jesus, podwyższając wynik na 2-0. Przed końcem pierwszej połowy trafienie samobójcze zaliczył jeszcze Ledson.

Druga połowa była już nieco spokojniejsza. Obywatele byli chyba zadowoleni z wyniku, a i na pewno nie chcieli się niepotrzebnie przemęczać. Nie zmieniło to jednak faktu, że nieprzerwanie utrzymywali oni kontrolę nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Do końca meczu wynik się nie zmienił, i podopieczni Guardioli awansowali do 4. rundy EFL Cup.

Preston North End 0-3 Manchester City

Sterling 20′, Jesus 35′, Ledson (42′ – sam.)

Preston: Ripley – Rafferty, Davies, Storey, Fisher – Browne, Ledson, Harrop (Ginnelly 71′), Johnson (Bayliss 76′), Potts – Barkhuizen (Nugent 63′)

Manchester City: Bravo – Angelino (Mendy 60′), E. Garcia, Harwood-Bells, Cancelo – D. Silva (A. Garcia 63′), Gundogan, Foden – Sterling (Mahrez 73′), Jesus, B. Silva