Andrzej Strejlau: Szczepionkę wymyślili ludzie nauki, którzy w tej kwestii są mądrzejsi od nas

Andrzej Strejlau / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szczepienia na koronawirusa są jednym z najpopularniejszych tematów ostatnich dni. Do szczepienia przeciwko koronawirusowi zarejestrował się były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau. – Szczepionkę wymyślili ludzie nauki, którzy w tej kwestii są mądrzejsi od nas. A zatem ufam fachowcom i nie miałem żadnych wątpliwości – przyznał trener w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu “WP Sportowe Fakty”. 

O 24 z czwartku na piątek ruszyły zapisy na szczepienia przeciw covid-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. W grupie osób uprawnionych jest były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau. Urodzony 19 lutego 1940 roku szkoleniowiec w rozmowie z Piotrem Koźmińskim z portalu “WP Sportowe Fakty” przyznał, że do szczepienia przeciw covid-19 zarejestrował się poprzez infolinię pod numer 989.

Swoje odczekałem, kiedy połączyłem się z odpowiednią placówką, byłem trzydziesty w kolejce. Spokojnie wykonywałem inne czynności, nasłuchując jak się kolejka przesuwa. Ostatecznie zostałem połączony i zarejestrowany. W przyszłym tygodniu mają do mnie oddzwonić, gdzie i kiedy mam się stawić. To wszystko zajęło ponad dwie godziny, ale ja to rozumiem, bo przecież ta sprawa dotyczy wielu osób – powiedział doświadczony trener.

Komentator i ekspert Telewizji Polskiej nie ma żadnych obaw wobec szczepionki. –  Szczepionkę wymyślili ludzie nauki, którzy w tej kwestii są mądrzejsi od nas. A zatem ufam fachowcom i nie miałem żadnych wątpliwości. Świat jest w niebezpieczeństwie i musi zareagować. Bez tego nie wygramy tej walki. Czytam już przecież o różnych mutacjach, ta najnowsza pochodzi z Brazylii. Trzeba się przed zarazą bronić, a naszą bronią jest właśnie szczepionka – dodał.

W Polsce odnotowano ponad milion potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 32 tysiące osób zmarło.

Źródło: Piotr Koźmiński – WP Sportowe Fakty, własne 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *