Andrea Pirlo rozczarowany remisem z Hellasem Verona

Szkoleniowiec Juventusu, Andrea Pirlo nie krył rozczarowania po zremisowanym spotkaniu z Hellasem Verona (1:1).

Juventus zremisował z Hellasem Verona w meczu 24. kolejki Serie A. Podopieczni Andrei Pirlo kontrolowali przebieg spotkania aż do momentu, w którym stracili bramkę w 77. minucie meczu. Po straconym golu nie potrafili przechylić szali na swoją stronę, a niżej notowany Hellas Verona zdołał dowieźć do końca wynik remisowy.

– To rozczarowujące, ponieważ wiedzieliśmy, że czeka nas tu trudna i wymagająca walka. Udało nam się objąć prowadzenie, co było najtrudniejsze, ale nie udało nam się go utrzymać. Są takie drobne szczegóły, których niestety młodzi zawodnicy nie rozumieją, a one mogą mieć znaczenie i prowadzić do zdobycia punktów. Brakowało nam wielu doświadczonych graczy, więc młodsze elementy miały problem z odnalezieniem się w meczu. Poprosiłem Cristiano Ronaldo i Alexa Sandro, aby z nimi porozmawiali i sprawili, że ich głosy zostaną usłyszane, ale to nie wystarczyło – powiedział szkoleniowiec Juventusu.

– Myślałem o zrobieniu zmiany i grze na czterech obrońców, ale spojrzałem na ławkę i tak naprawdę nie miałem możliwości zmiany. Widziałem kilku graczy, którzy zaczynali się męczyć po godzinie, ale tego należało się spodziewać. W drugiej połowie nie mieliśmy już siły, aby ich naciskać. Dzięki temu otworzyła się przestrzeń dla Hellasu. Wiemy, że ich intensywność zmusza cię do zużywania dużej ilości energii, a gramy wiele gier w krótkich odstępach czasu i nie mamy wystarczającej liczby graczy, więc zmęczenie będzie problemem – dodał Włoch.

– Oczywiście mieliśmy szanse na zwiększenie przewagi, szkoda tylko, że nie udało nam się wykorzystać tej przewagi. Nie mamy napastników, którzy potrafią po prostu utrzymać piłkę, więc musimy grać od tyłu. Dzisiaj było ciężko, ponieważ Hellas naciskał nas wysoko, a i boisko nie było w najlepszym stanie – skomentował Andrea Pirlo.

Juventus zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli włoskiej Serie A. Sytuacja wydaje się skomplikowana, ponieważ Bianconeri tracją już siedem punktów do liderującego Interu Mediolan.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *