Alexis Mac Allister coraz bliżej transferu do Liverpoolu. Znany dziennikarz zdradził szczegóły umowy

Alexis Mac Allister

brightonandhovealbion.com

Zdaniem Nicolo Schiry, Alexis Mac Allister parafuje sześcioletni kontrakt z Liverpoolem. Piłkarz, reprezentujący barwy Brighton & Hove Albion, już od dłuższego czasu jest łączony z transferem na Anfield. 

Liverpool dogrywa niezbyt udany dla siebie sezon, który zakończy bez żadnego trofeum w gablocie. Niesatysfakcjonujące wyniki sportowe zmusiły władze klubu do podjęcia konkretnych działań. Zespół z zachodniej części kraju chce przebudować nieco kadrę przed nowymi rozgrywkami.

Kilka dni temu Fabrizio Romano zdradził, że w kręgu zainteresowań Liverpoolu znalazł się Alexis Mac Allister z Brighton. Co więcej, klub miał już złożyć piłkarzowi konkretną ofertę.

Zdaniem innego, cenionego dziennikarza Nicolo Schiry, pomocnik jest już jedną nogą w nowym zespole. Mistrz świata z ubiegłego roku ma parafować sześcioletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Na mocy zaproponowanego kontraktu piłkarz miałby występować na Anfield co najmniej do końca czerwca 2029 roku.

Jeszcze do niedawna zainteresowanie piłkarzem przejawiały dwa inne angielskie kluby – Chelsea i Manchester City. To jednak Liverpool okazał się najbardziej konkrety i zdeterminowany, by pozyskać 24-latka.

W trwającym sezonie Mac Alister rozegrał we wszystkich rozgrywkach 34 spotkania. Strzelił w nich 11 bramek i zaliczył dwie asysty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x