Alex Sandro zakażony koronawirusem!

Goal.com

Boczny obrońca „Starej Damy” został zakażony koronawirusem. Alex Sandro w ostatniej kolejce Serie A wyszedł na boisko w podstawowej jedenastce mistrza Włoch. Już wiadomo, że Brazylijczyk nie pojawi się w bardzo ważnym meczu z AC Milanem

Informacje na temat zakażenia obrońcy, klub z Turynu podał na swojej stronie internetowej.

 – Po pojawieniu się pewnych łagodnych objawów u Alexa Sandro, przygotowano test na obecność wirusa Covid-19, który wykazał wynik pozytywny. Zawodnik został już odsunięty od zespołu i znajduje się w izolacji. Klub jest w kontakcie z władzami ds. zdrowia w celu określenia skutecznej realizacji protokołów wymaganych do umożliwienia prowadzenia działań szkoleniowych i piłkarskich dla pierwszego zespołu – informuje zarząd klubu w oficjalnym komunikancie.

Mimo izolacji kłopotem mogą być też możliwe zakażenia innych piłkarzy „Starej Damy”. Może być to problematyczne zwłaszcza w kontekście najbliższego meczu z obecnym liderem Serie A – AC Milanem. Będzie to jedno z ważniejszych spotkań w tym sezonie i Andrea Pirlo na pewno będzie chciał wygrać to spotkanie za wszelką cenę.

Nie wiadomo również, czy zakażeni nie zostali zawodnicy Udinese. Dzień przed oficjalnym komunikatem turyńskiego klubu, mistrzowie Włoch mierzyli się z drużyną z Udine. Alex Sandro występował w tym meczu do 83. minuty. W tym czasie jego rywale również mogli zostać zakażeni.

W takiej sytuacji szkoleniowiec „Starej Damy” będzie musiał poszukać zastępcy na pozycję Brazylijczyka. Najprawdopodobniej na San Siro wystąpi 21-letni Gianluca Frabotta, który zmienił Alexa Sandro w ostatnim ligowym meczu. Jednak brak doświadczenia młodego Włocha może spowodować, że Pirlo nie wystawi go w tak ważnym meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *