Alan Czerwiński: Nogi w ostatnich dniach były ciężkie

Alan Czerwiński

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

– Nogi w ostatnich dniach były ciężkie, ale tak musi być, żeby naładować akumulatory na dalszą część sezonu – stwierdził Alan Czerwiński.

W czwartek “Kolejorz” rozegra dwa sparingi. Najpierw zmierzą się z FK Rad (godz. 12:30), a następnie zagrają z Szachtarem Donieck (godz. 15:00). O ocenę zgrupowania w tureckim Belek pokusił się Alan Czerwiński. – Początek okresu przygotowawczego był rzeczywiście ciężki, zaczęliśmy bardzo mocno, bo ten czas na przygotowanie się do reszty sezonu jest w tym roku wyjątkowo krótki – mówi w “lechpoznan.pl”.

– Te kilka dni przed wyjazdem z Poznania i później tu na początku w Turcji były właściwie jedynym momentem, kiedy mogliśmy mocniej popracować nad kwestiami fizycznymi. Nie ma więc co ukrywać, że nogi w ostatnich dniach były ciężkie, ale tak musi być, żeby naładować akumulatory na dalszą część sezonu – dodał.

– Teraz powoli schodzimy już z obciążeń, tę część pracy nastawioną głównie na kwestie fizyczne mamy już w większości za sobą, a w treningach skupiamy się już bardziej na taktyce. Intensywność zajęć dalej jest jednak wysoka, bo w ćwiczeniach czystko piłkarskich pracujemy mocno na tym, by wszystko przebiegało dynamicznie – podkreślił Czerwiński.

Łukasz Becella przyznał, że zawodnicy pracują nad kwestiami fizycznymi, ale tak, aby elementy motoryczne: szybkość, zwinność, skoczność doskonalić w treningu piłkarskim. – Mieliśmy przygotowany konkretny plan na zgrupowanie i założone kolejne etapy, które chcieliśmy realizować na zajęciach, żeby wszystkie elementy, były odpowiednio przećwiczone i udoskonalone. Począwszy od atakowania, poprzez bronienie, fazy przejściowe czy stałe fragmenty gry, które już sobie przygotowujemy pod najbliższych przeciwników – zaznaczył asystent trenera i klubowy analityk.

źródło: lechpoznan.pl /


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *