Agent Lewandowskiego wypowiedział się na temat transferu Polaka. “Wszyscy wygraliśmy”

bild.de

Barcelona już oficjalnie potwierdziła pozyskanie Roberta Lewandowskiego. Agent “Lewego”, Pini Zahavi, skomentował ten transfer, doceniając starania włodarzy Bayernu.

Saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego w końcu dobiegła końca, co jednak najważniejsze zakończyła się happy endem. Kapitan reprezentacji Polski zrealizuje swoje marzenie i podejmie najprawdopodobniej ostatnie wielkie wyzwanie w swojej karierze w barwach “Dumy Katalonii”. Do podpisania kontraktu brakuje już tylko przejścia przez Lewandowskiego badań medycznych.

Jednakże negocjacje, jak wiadomo, nie należały do najłatwiejszych. Przez długi czas strona niemiecka twardo stała przy stanowisku, że “Lewy nigdzie się nie wybiera. Gdyby nie niezłomność Joana Laporty i Piniego Zahaviego cała inicjatywa szybko by się załamała. Izraelczyk nie ma jednak najlepszej opinii wśród wielu ludzi w tym działaczy Bayernu. Były prezydent Monachijczyków Ui Hoeness nazwał go pewnego razu “chciwą piranią”.

Zahavi też nie zdawał się pałać miłością do zarządu Bayernu. Mimo to teraz w wywiadzie z “Sky Sports German” wypowiedział się o nim w dość ciepłych słowach.

Chciałbym podziękować Bayernowi, a zwłaszcza Oliverowi i Hasanowi, za finalne zrozumienie i uszanowanie marzenia Roberta o nowym wyzwaniu w jego karierze – powiedział.

Mateu Alemany, Hasan Salihamidzic i ja rozmawialiśmy przez telefon cały piątek, aby znaleźć dobre rozwiązanie dla wszystkich stron. Myślę, że w końcu wszyscy wyłaniają się z tej historii jako zwycięzcy – dodał Zahavi.

Robert zasługuje na podjęcie nowego wyzwania z podniesioną głową po tylu wspaniałych latach w lojalnej służbie dla FC Bayern Monachium. A Bayern otrzymał bardzo dobrą rekompensatę finansową – podsumował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x