Adrian Gula: Trzeba powiedzieć wprost, że Aschraf El Mahdioui zostanie sprzedany

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)


– Aschraf skończył kwarantannę, ale trzeba powiedzieć wprost, że istnieje możliwość, iż zostanie sprzedany – jasno powiedział Adrian Gula.

We wtorek Wisła Kraków zremisowała z Łudogorcem Razgrad (1:1), a gola dla wiślaków strzelił rezerwowy Dawid Szot. – Przeciwnik zaprezentował swoje umiejętności, ale z minuty na minutę widać było większy porządek w naszych poczynaniach. Zawodnicy potrzebują pewności siebie, która przychodzi chociażby po takich meczach, co potwierdza, że są przygotowani na stawienie czoła takim rywalom – oznajmił opiekun Białej Gwiazdy.

Cieszy się z rywalizacji o miejsce w ataku. – Zdenek Ondrasek pokazał, dlaczego wrócił do Wisły – nie tylko ze względu na charakter, ale też na to, że jest profesjonalistą, który potrafi zrobić różnicę – dodał.

– Wiadomo, że mamy nad czym pracować – nad organizacją gry w ofensywie, w defensywie czy w pressingu. Przekonaliśmy się, że wciąż mamy wiele do zrobienia – musimy pochylić się nad współpracą w poszczególnych formacjach, nad szybkością czy przejściami z ofensywy do defensywny i na odwrót – zaznaczył.

Słowak zdradził, że Aschraf El Mahdioui skończył kwarantannę i przygotowany jest od opuszczenia klubu. – To zawodnik z wielkim potencjałem i jakością, co zostało zauważone. Na tę chwilę czekamy na decyzję i na to, się wydarzy. Wpłynęła bardzo dobra oferta, więc jeśli wszystkie drogi się zejdą, to może zmienić barwy klubowe – podkreśla.

Alan Uryga przebywa z zespołem w Turcji, ale nie może trenować z całą grupą. – Musimy jednak uważać, aby mu nie zaszkodzić, tylko doprowadzić do jego powrotu. To jest cel nas wszystkich. Trzeba jeszcze uzbroić się jeszcze w cierpliwość i pozwolić mu się przygotować na całą rundę, tego potrzebuje od nas w tej chwili. Wiem, że kibice się niepokoją, ale w tym wypadku musimy stosować metodę małych kroków – kończy Gula.

źródło: wisla.krakow.pl /


Genoa ma kłopoty. Nowy trener zrezygnował w ostatniej chwili


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.